نیکی هیلی در اقدامی غافلگیرانه از مقام خود به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل کناره گیری کرد

جستجو

نیکی هیلی در اقدامی غافلگیرانه از مقام خود به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل کناره گیری کرد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

سفیر اشاره نمود که عقب-رانی تبعیضات اسرائیل ستیز، یکی از دستاوردهای وی در طول سفارت وی بوده، و ترامپ را به خاطر انتقال سفارت به اورشلیم تحسین کرد

نیکی هیلی سفیر ایالات متحده کناره گیری خود را رسمیت بخشید و آخرین تکانه را پیش از انتخابات میان-دوره ای به دولت پرتشنج ترامپ وارد کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده اندکی پس از اعلام کناره گیری وی روز سه شنبه، مقابل دوربین های خبری با هیلی در اتاق بیضی ملاقات کرد و گفت کناره گیری وی از ماه ها پیش برنامه ریزی شده بود.

ترامپ گفت هیلی در آخر سال جاری خواهد رفت.

وی هیلی را «یک انسان بسیار ویژه» خواند و افزود که هیلی شش ماه پیش به وی گفته است که ممکن است بخواهد برای مدتی کار را ترک کند. ترامپ گفت این دو در کنار هم «مشکلات بسیاری را حل کرده اند».

هیلی که پس از ترامپ سخن گفت، اظهار داشت که خدمت وی به عنوان سفر در سازمان ملل «از افتخارات زندگی وی بوده است».

وی اشاره کرد که عقب-راندن تبعیضات اسرائیل ستیز در سازمان ملل، یکی از دستاوردهای کلیدی دوران سفارت وی بوده است. وی ترامپ را به خاطر انتقال سفارت به اورشلیم تحسین کرد.

وی گفت «اگر به ابعاد تعصبات اسرائیل ستیزانه نگاه کنید و به استقامت و جسارتی که رئیس جمهور در انتقال سفارت نشان داد، می بینید که حالا می فهمند وقتی رئیس جمهور حرفی بزند روی حرف اش می ایستد».

هیلی همچنین به همکاری خود با جراد کوشنر، مشاور ویژه داماد ترامپ در طرح صلح دولت ترامپ برای اسرائيل و فلسطینیان اشاره کرد.

وی گفت «با نگاهی به آنچه در رابطه با طرح صلح خاورمیانه انجام داده ایم، می بینیم کار را به طرزی باورنکردنی خوب به انجام رسانده ایم. جراد چنان نبوغ نهفته ای دارد که هیچکس درک نمی کند».

وی تأکید کرد که در اوج موفقیت کنار می رود و به ترامپ وفادار خواهد ماند.

وی با انعکاس گفته رئیس جمهور که بارها تکرار کرده هدف وی حضور زورمندتر ایالات متحده صحنه جهانی است، گفت «شاید دیگر کشورها آنچه ما می کنیم را نپسندند اما به کار ما احترام می گذارند».

وی به فهرستی از سیاست های جنگجویانه در فشار علیه ایران و فلسطینی ها، و ایجاد رابطه سیاسی بی‌سابقه با کره شمالی اشاره کرد.

هیلی گفت «تمام اینها تفاوتی عظیم در موضع ایالات متحده به وجود آورده اما می توانم به جرأت بگویم که ایالات متحده بار دیگر قدرتمند است. ایالات متحده از جهاتی قدرتمند شده است که تمامی آمریکاییان می بایست به خود ببالند».

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments