هزینه ‘تست’ و ‘درمان’ کرونا در بیمارستان های دولتی چقدر است؟

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
دکتر قاسم جان بابایی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
تست PCR در بیمارستان های دولتی ایران به صورت رایگان انجام می شود.

معاون درمان وزارت بهداشت هزینه انجام تست تشخیص کرونا و هزینه درمان مبتلایان به کووید_ ۱۹ در بیمارستان های دولتی را اعلام کرد.

دکتر قاسم جان بابایی در گفتگو با ایسنا، در مورد هزینه درمان بیماران مبتلا به کووید_ ۱۹ در بیمارستان های دولتی کشور، اظهار‌کرد: هزینه درمان کرونا در بیمارستان ها مثل هزینه سایر خدمات بیمارستانی است و بیماران پنج تا ۱۰ درصد هزینه را بعنوان فرانشیز سهم بیمار پرداخت می کنند.

او ادامه داد: بنابراین بیماران مبتلا به کرونایی که تحت پوشش بیمه قرار دارند، فرانشیز پنج تا ۱۰ درصدی را می پردازند و برای افرادی که بدون بیمه مراجعه می کنند، هزینه به صورت آزاد محاسبه می شود.

دکتر قاسم جان بابایی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

جان بابایی تأکید کرد: البته افرادی که برای پرداخت پنج تا ۱۰ درصد فرانشیز نیز مشکل داشته باشند و امکان پرداخت این هزینه را نداشته باشند، میتوانند به مددکاری بیمارستان مراجعه کنند که مددکاری وضعیت این اشخاص را بررسی کرده و اگر ارزیابی کند که بیمار وضعیت مالی مناسبی ندارد، کمک می کند. بر همین اساس موارد زيادي از بیماران کرونایی را داشتیم که هزینه آن ها کاملاً رایگان شده و یا به آن ها تخفیف داده شده است. در عین حال بطور کلی هزینه پنج تا ۱۰ درصد فرانشیز را دریافت می کنیم؛ چراکه قانون به ما اجازه داده است که بر اساس مصوبه هیأت وزیران فرانشیز پنج تا ۱۰ درصدی را از بیمار دریافت کنیم.

معاون درمان وزارت بهداشت در مورد هزینه انجام تست PCR در بیمارستان ها، اظهار‌کرد: تست PCR در بیمارستان های دولتی همچنان به صورت رایگان انجام می شود. در حوزه سرپایی و در بخش بیماریابی برای مدیریت شرایط، تست فقط برای اشخاص بالای ۶۰ سال انجام می شود، ولی در بیمارستان این موضوع مطرح نیست.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

نظرات