هل دادن و روی هم ریختن سالمندان در صف تزریق واکسن توسط ماموران!

جستجوی توفیدز

هل دادن و روی هم ریختن سالمندان در صف تزریق واکسن توسط ماموران!

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

انجام واکسیناسیون در کشور با سرعت بسیار پایین و بی‌نظمی زیاد همراه است. شهروندان سالمند در این روزهای گرم تابستان بایستی ساعت‌ها در صفهای طولانی واکسیناسیون منتظر دریافت نوبت تزریق واکسن باشند. بسیاری از این سالمندان برای دریافت واکسن بر روی ویلچر و یا با واکر و عصا به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند.
روند کند تزریق واکسن باعث شده که افراد گاها ۱۲ ساعت در نوبت بمانند. برخی هم باید شب را در صف‌ها بمانند تا روز بعد نوبت تزریق داشته باشند. این بی‌نظمی‌ها، فشار به سالمندان را بیشتر کرده است. در چند روز گذشته کلیپ توهین و هل دادن سالمندان در صف تزریق واکسن توسط نیروی انتظامی خشم و اعتراض مردم را برانگیخته است.
سایت انتخاب (۳تیر۱۴۰۰) به واکسینه نشدن اکثر سالمندان در نوبت اشاره می‌کند. انتخاب می‌نویسد: « این که هر روز ۱۰۰۰ سالمند۷۰ سال و بالاتر به یک مرکز درمانی بروند و ۷۰۰ نفرشان دست خالی برگردند، بی‌تردید نمره قبولی برای مسئولان به همراه ندارد.»
گرفتن نوبت در صفهای طولانی واکسیناسیون
تجارت نیوز (۶تیر۱۴۰۰) گوشه‌ای از نارضایتی مردم در روند تزریق واکسن را منعکس کرده است. تجارت نیوز می‌نویسد: «یکی از مراجعان می‌گوید چند روز است که برای تزریق واکسن کرونای مادرم به یکی از مراکز می‌روم. آنجا در صف واکسن، افرادی هستند که جای شما در صف می‌مانند و پول می‌گیرند. کاری که حداقل در تهران رایج است.»
این روش برای افرادی که توان مالی دارند امکان‌پذیر است. اما اکثریت مردم که زیر خط فقر هستند توان پرداخت این پول را ندارند. آنها مجبور هستند که در صف‌های طولانی بمانند تا شاید نوبت تزریق واکسن داشته باشند.
توقف تزریق دوز دوم واکسن کرونا باعث ایجاد نگرانی در خانواده‌ها شده بود. بعد از اعلام از سرگیری، ایجاد صفهای طولانی واکسیناسیون، ازدحام مردم و بی‌برنامه‌‌گی برای تزریق چشمگیر است. بعضی از مردم برای گرفتن نوبت از ۸ شب به جلوی مراکز رفته و تا صبح آنجا می‌مانند.
شغل کاذب ایستادن در صف برای گذران زندگی
بدلیل فقر گسترده ایستادن در صف و گرفتن نوبت برای دیگران به یک منبع درآمد تبدیل شده است. در زمان گران شدن دلار نیز برخی از افراد کارت ملی خود را اجاره داده وساعت‌ها در صف می‌ایستادند تا بتوانند از سهمیه دلار خود برای دیگری استفاده کنند. بعد از گران شدن مرغ و ایجاد صف‌های طولانی، ایستادن در این صف‌ها تبدیل به یک شغل موقت شده بود.
اساس دیکتاتوری حاکم بر کشور بر رانت و فساد گذاشته شده است. مردم در فقر گسترده مجبور به انجام هر کاری برای گذران زندگی هستند. این در حالی است که ثروت‌های این مردم توسط سران و آقازاده‌های این حاکمیت به غارت می‌رود.
#کرونا
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
خبر بده در مورد
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات