همه حریفان تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان / شاخ ها و غول ها سهم استقلال و پرسپولیس شدند!

جستجو

همه حریفان تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان / شاخ ها و غول ها سهم استقلال و پرسپولیس شدند!

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

به گزارش “ورزش سه”، با قرعه کشی روز یکشنبه لیگ قهرمانان آسیا، تکلیف نمایندگان ایران در مرحله گروهی مشخص شد تا نمایندگان ایران که با سهمیه 2+2 در آسیا شرکت خواهند کرد، حریفان خود را بشناسند.

استقلال بر اساس این قرعه کشی مستقیما در گروه سوم حضور خواهد داشت و پرسپولیس در گروه چهارم بدون بازی پلی آف حاضر خواهد شد تا این دو تیم سهمیه های قطعی ایران باشند. سایپا و ذوب آهن نیز بعد از دو بازی پلی آف به مرحله گروهی خواهند رسید که در ادامه شرایط رقیبان این تیم ها را بررسی خواهیم کرد:

عبور از پلی آف؛ شانس بالای صعود برای منصوریان

الریان قطر امسال نیز مانند سال های گذشته در رده سوم قرار دارد و بعد از دو غول اول فوتبال قطر، در تعقیب دو تیم دیگر است. الریانی ها امسال با دو بازی بیشتر نسبت به السد، یک امتیاز از این تیم عقب هستند و ذوبی ها می توانند امیدوار باشند بعد از پیروزی برابر برنده دیدار کویت و اردن، در کشور قطر برابر این تیم سهمیه ایران را افزایش دهند.

ذوب آهن بعد از صعود به این گروه با الزورا عراق و الوصل امارات هم گروه خواهد شد که هر دو تیم حریفان سختی برای نماینده ایران نیستند. الوصل امسال شرایط اصلا خوبی ندارد و در رده یازدهم جدول چهارده تیمی امارات حضور دارد.

دیگر تیم حاضر در این گروه برنده دیدار پاختاکور و النصر عربستان است. هر دو تیم از تیم های قدرتمند منطقه غرب هستند اما النصر با توجه به حضور در رده دوم جدول، شانس بیشتری برای حضور در این گروه دارد.

شکست الغرافه؛ کلید موفقیت در مرحله گروهی

الغرافه نسبت به فصل گذشته از جمع بالانشینان فاصله گرفته است. همبازیان مهدی طارمی در لیگ قطر در رده ششم حضور دارند و از 12 مسابقه، 18 امتیاز کسب کردند تا جایگاه خود در جمع بالا نشینان را از دست بدهد.

سایپا در صورت صعود باید با الوحده امارات، الاتحاد عربستان و لوکوموتیو تاشکند دیدار کند. لوکوموتیو قهرمان فصل گذشته لیگ ازبکستان است که به تازگی به اتمام رسیده است.

الاتحاد عربستان که فصل گذشته قهرمان جام حذفی شده بود، امسال در رده آخر لیگ عربستان حضور دارد و اصلا شرایط و روزهای خوبی را تجربه نمی کند.

الوحده امارات دیگر رقیب قرمزپوشان نیز در رده پنجم لیگ امارات حضور دارد و نمی تواند حریف سختی برای سایپا در صورت صعود باشد.

استقلال؛ دو صدرنشین و العین همیشه دردسر ساز

الهلال عربستان صدرنشین لیگ عربستان، الدوحیل صدرنشین لیگ قطر و العین امارات تیم سوم لیگ امارات با استقلال هم گروه هستند.

الهلال در 9 بازی ابتدایی خود 9 برد کسب کرده و با 27 امتیاز صدرنشین لیگ عربستان است و شانس زیادی برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در فصل گذشته دارد. عربستانی ها نسبت به فصل گذشته به شدت خود را تقویت کردند و بازیکنان با تجربه زیادی را به ترکیب خود اضافه کرده است.

الدوحیل نیز در قطر صدرنشین است؛ این تیم قطری در بازی های خود تنها در یک دیدار موفق به کسب برد نشده است. این تیم قطری در یازده دیدار ابتدایی فصل، 10 برد و یک تساوی کسب کرده و با اقتدار صدر این لیگ را در اختیار دارد.

جدال های نزدیک برای پرسپولیس

السد قطر مانند سال گذشته در رتبه دوم لیگ برتر حضور دارد. السد امسال نسبت به سال گذشته در امتیاز گیری شرایط خوبی را تجربه نمی کند و با گذشت ده مسابقه از شروع لیگ 8 امتیاز(یک بازی کمتر) با صدر جدول فاصله دارد اما همچنان با حضور ستاره های اسپانیایی خود شانس زیادی برای قهرمانی دارد.

الاهلی عربستان نیز شرایط نسبتا خوبی در لیگ داخلی دارد و امسال بعد از الهلال و النصر، در رده سوم قرار گرفته تا با توجه به برگزاری مسابقه در زمین بی طرف حریف سختی برای قرمزهای تهرانی باشد.

برنده دیدار النصر امارات و پاختاکور دیگر حریف قرمزپوشان پایتخت در این مرحله است؛ النصر امارات در رده نهم لیگ امارات حضور دارد و قطعا حریف سختی برای قرمزپوشان تهرانی نخواهد بود.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments