هنوز هم شانس ترامپ نسبت به بایدن بیشتر است

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
هنوز هم شانس ترامپ نسبت به بایدن بیشتر است

یک کارشناس مسائل آمریکا در تهران گفته: اینکه از الان ما بخواهیم به پیشواز این مسئله برویم که دموکرات‌ها چه سیاستی را در قبال ایران اتخاذ می‌کنند، به نظر می‌رسد صحبت در مورد آن بسیار زود است.

میرعلی ابوالفتح یادآور شد: بنده معتقد هستم همچنان شانس ترامپ به دلایل زیادی برای پیروزی بیشتر است، هرچند که شانس او نسبت به پنج ماه گذشته و آغاز بحران کرونا با افت و کاهش روبرو بوده، اما باز هم در مجموع می‌توان گفت در حال حاضر او نسبت به بایدن برتر است هرچند که نظرسنجی‌ها نشان دهد که نامزد دموکرات‌ها پیشتاز است.

این کارشناس تصریح کرد: مرحله اصلی انتخابات سه مناظره تلویزیونی بایدن و ترامپ و یک مناظره دیگر بین نامزدهای معاون اولی آن‌ها است، بنابراین تا زمانیکه این مناظرات برگزار نشود، نمی‌توان پیش‌بینی روشنی از وضعیت انتخابات آمریکا ارائه داد، در این رابطه باید دید بایدن آیا می‌تواند از پس ترامپ برآید، یا این که مطابق انتظارات و پیش‌بینی‌ها از خود ضعف نشان خواهد داد، از سویی علیرغم کاریزمایی که ترامپ برای طرفداران خود دارد، اما بایدن از چنین قابلیتی برخوردار نیست و نمی‌تواند طرفداران خود را تهیج کند.

وی خاطر نشان ساخت: شاید مهم‌ترین فاکتوری که دموکرات‌ها بر اساس آن شانس پیروزی برای بایدن متصور هستند، عملکرد ترامپ در این چندین ماهه و به خصوص در سه ماه آینده است، اگر رئیس جمهوری فعلی آمریکا بتواند شغل‌هایی که به خاطر کرونا نابوده شده را احیا کند، شانس مسلم پیروزی خواهد بود، اما اگر وضعیت به همین منوال فعلی ادامه یابد، آن زمان است که شاهد انتخاباتی بسیار نزدیک و فشرده خواهیم بود که پیش‌بینی نتیجه آن غیر ممکن است.

هشدار ترامپ در باره رای گیری از طریق پست

رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرد در صورتی که رای گیری از طریق پست عادی برگزار شود، آنچه در انتخابات ریاست جمهوری آینده رخ خواهد داد هرج و مرج و آشوب خواهد بود.

ترامپ گفت: ما خواهان برگزاری انتخاباتی هستیم که در آن هویت فرد (رای دهنده) برای آشنایی و آگاهی از وی مشخص شود.

وی افزود ‌می‌خواهم نتایج انتخابات (ریاست جمهوری آینده) بلافاصله و مستقیم پس از رای گیری اعلام شود بدون این که مدت طولانی منتظر اعلام نتایج باشیم. من نمی خواهم سه ماه منتظر باشم تا نتایج اعلام شود..

نظرات