هوش مصنوعی به کمک تشخیص کرونا آمد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
تشخیص کرونا با هوش مصنوعی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
تشخیص یک ساعته کرونا با استفاده از هوش مصنوعی ممکن شد.

پژوهشگران آزمایش جدیدی برای تشخیص ویروس کووید- ۱۹ ابداع کرده اند که مبتنی بر هوش مصنوعی است و در مدت یک ساعت از ورود بیمار به بخش اورژانس بیمارستان با آنالیز علایم حیاتی و داده های آزمایش خون، آلودگی بیمار را به این ویروس تشخیص می دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه دیلی میل، این آزمایش جدید موسوم به Curial AI که توسط محققان دانشگاه «آکسفورد» در انگلیس ابداع شده است، تشخیص های خود را تنها بر اساس اطلاعاتی که بطور مرتب جمع آوری می شود، انجام می دهد.

در حال حاضر آزمایش هایی که برای تشخیص ویروس کرونا (corona) انجام می شود، شامل تجزیه و تحلیل مولکولی سواب های مخصوص بینی و گلو است که نتایج این آنالیزها معمولاً حدود ۱۲ تا ۴۸ ساعت طول می کشد.

ولی به گفته پژوهشگران، این آزمایش جدید میتواند وضعیت ابتلای بیمار به کووید- ۱۹ را تقریبا فوري پیش بینی کند.

تشخیص کرونا با هوش مصنوعی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی

پژوهشگران دانشگاه آکسفورد، آزمایش جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را در فاصله زمانی روزهای ۲۰ آوریل تا ششم ماه مه بر روی داده های ۳ هزار و ۳۲۶ بیماری که به بخش اورژانس چهار بیمارستان این دانشگاه مراجعه کرده بودند، آزمایش کردند.

«اندرو سلطان» پژوهشگر ارشد این مطالعه اظهار‌کرد: این ابزار در ۹۲ درصد موارد توانست وضعیت ابتلا به کووید۱۹ در بیماران را بدرستی پیش بینی کند. تا هنگامی که منفی بودن تست کووید۱۹ بیماران تائید شود، باید اقدامات احتیاطی در مورد بیمارانی با علایم ابتلا به ویروس کرونا انجام شود. این سیستم به اجرای این اقدامات و جلوگیری از شیوع بیماری کمک می کند.

مشروح این آزمایش جدید در نشریه medRxiv repository منتشر شده است.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments