والله غیرت ندارید! فیلم گریه و فریادهای مادر ماهشهری که خانه‌اش را سیل گرفته خطاب به مقامات

جستجو

والله غیرت ندارید! فیلم گریه و فریادهای مادر ماهشهری که خانه‌اش را سیل گرفته خطاب به مقامات

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

سیلاب و بالا آمدن فاضلاب در ماهشهر؛ فیلم زیر آب رفتن زندگی یک مادر پیر ماهشهری
در پی شروع بارندگی های شدید از روز گذشته، امروز یکشنبه ۹ آذر ماه ۹۹، به دنبال بارندگی شدید، وقوع سیلاب و بالا آمدن فاضلاب در ماهشهر و درمعابر و خانه‌های چند شهر خوزستان، وضعیت مردم را در شرایط خطرناکی قرار داده است.
فیلمی از وضعیت دردناک یک مادر کهنسال از شهر ماهشهر منتشر شده است که در آن به زیر آب رفتن خانه و کاشانه‌اش بر اثر سیلاب و بالا آمدن فاضلاب شهری به نمایش گذاشته شده است.
این مادر پیر ضمن اعتراض نسبت به بی خیالی مسئولان و مقامات ماهشهر، خطاب به مقامات شهر با ناراحتی و خشم می‌گوید: «شما غیرت ندارید، مردم توی آب فرو رفته‌اند و تمامی زندگی‌شان خیس شده است خودشان نیز خیس شده‌اند. این چه زندگی و چه وضعیتی است.»
این مادر محروم با گریه دردناکی از بیماری‌های جسمی خود می‌گوید و ادامه می‌دهد:
«به خدا نه کمر دارم نه پا دارم. به کجا پناه ببرم؟ کجا برویم؟ هرچی آب از خانه بیرون می‌ریزیم باز پر می‌شود. شما مسلمان نیستید چرا لایروبی نکردید؟ چرا اقدام نکردید؟»
فیلم ها و تصاویر نگران‌کننده‌ای از سیلاب و بالا آمدن فاضلاب شهری در شهرهای خوزستان به خصوص در ماهشهر، به دلیل نبود حداقل زیرساخت‌های شهری وضعیت را در این شهر بسیار نگران کننده کرده است.
یاد‌آوری می‌شود که روز ۶ آذر ماه مجید ناصری نژاد یک نماینده مجلس از شادگان، بدون هیچ اقدامی برای کاهش آسیب دیدگی مردم، نسبت به احتمال بارش‌ شدید باران و جاری شدن سیل و طغیان فاضلاب در خوزستان هشدار داده بود.
در چند سال اخیر تنها اقدام دولت و ارگان‌های مسئول و نیز ستاد حوادث غیرمترقبه، دادن هشدار به مردم است. مردمی که در فقر مطلق، هیچ وسیله و امکانی برای بدر بردن خود و خانه و کاشانه‌شان از این بلایای طبیعی ندارند.
متن کامل خبر در لینک: https://bit.ly/36fHyNh
#سیل #ماهشهر
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments