واژگونی تانکر حامل تینر فوری در محور قدیم ساوه – تهران

جستجو

واژگونی تانکر حامل تینر فوری در محور قدیم ساوه – تهران

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
واژگونی تانکر حامل تینر فوری,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث
رئیس آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر صنعتی کاوه، از واژگونی تانکر سوخت در محور قدیم ساوه – تهران خبر داد.

فرشاد محمودی عالمی، در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: ساعاتی پیش(حوالی ساعت ۱۸:۳۰) یک تانکر سوخت در کیلومتر پنج محور قدیم ساوه – تهران در مسیر عکس و در مقابل ایستگاه هواشناسی ساوه واژگون شد.

وی ادامه داد: با دریافت این خبر عوامل امدادی و آتش‌نشانی به محل وقوع حادثه اعزام شدند و تلاش برای رهاسازی راننده تانکر در داخل اتاقک محبوس‌شده آغاز شد.

وی گفت: راننده این تانکر سوخت پس از رهاسازی توسط نیروهای امدادی به بیمارستان شهید مدرس ساوه اعزام شد و حال عمومی وی مناسب بود.

محمودی عالمی ادامه داد: محتویات این تانکر در مجاورت جاده جاری است که ماهیت سوخت حمل‌شده توسط این تانکر مشخص نیست اما در عین حال کار ایمن‌سازی انجام و مواد با کف و فوم لازم پوشانده شده است.

در همین حال، معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری ساوه نیز گفت: تانکر واژگون‌شده در محور قدیم ساوه – تهران حامل ۳۰ هزار لیتر مواد نفتی از نوع تینر فوری است که فوق‌العاده خطرناک و اشتعال‌زاست و قابلیت انفجار دارد.

مهدی الیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد: واژگونی یک تانکر حامل مواد نفتی در کیلومتر پنج محور قدیم ساوه – تهران در مقابل ایستگاه هواشناسی منجر به مصدومیت راننده تانکر شد.

وی ادامه داد: با واژگونی این تانکر بلافاصله عوامل امدادی و آتش‌نشانی به محل وقوع حادثه اعزام شدند و پس از انتقال مصدوم این سانحه، عملیات ایمن‌سازی آغاز شد.

معاون فرماندار ساوه از حضور به‌موقع عوامل امدادی، آتش‌نشانی، راهداری، شرکت نفت و نیروی انتظامی در محل وقوع حادثه خبر داد و ضمن اعلام آماده‌باش برای پیشگیری از وقوع انفجار احتمالی، گفت: عوامل انتظامی در پی بازجویی‌هایی که از راننده تریلی به‌عمل آوردند مشخص شد که نوع سوخت “تینر فوری” بوده است در حالی‌که قبلا اذعان شده بود که نوع سوخت، بنزین است.

وی از آغاز مقدمات تخلیه محتویات این تانکر سوختی واژگون‌شده خبر داد و گفت: بخشی از مواد نفتی در مجاورت جاده سرازیر شده است و از قسمتی از تانکر به دلیل اصابت ضربه شدید، مواد نفتی نشت می‌کند.

الیاسی افزود: نقاطی که با مواد نفتی جاری‌شده از تانکر پوشانده شده، با آب و گل و نیز کف و فوم خنثی‌سازی و ایمن‌سازی شده است و همچنان با حضور عوامل مربوطه ادامه دارد.

وی افزود: برای تخلیه مواد نفتی حامل تانکر نیز باید از طریق کف‌کش ایمن استفاده کرد تا موجب بروز اشتعال نشود.

معاون فرماندار ساوه گفت: تردد در این محور بدون هیچ مشکلی در جریان است و تا تخلیه کامل محتویات تانکر تمامی عوامل امدادی، راهداری، انتظامی و آتش‌نشانی در آماده‌باش کامل هستند.

sarpoosh

با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments