واکنش وزارت بهداشت به ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا در ایران

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
دکتر کیانوش جهانپور,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی سازمان غذا و دارو به ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا در برخی استانها واکنش نشان داد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو به برخی ادعاها مبنی بر ساخت داروی قطعی درمان کرونا در برخی استانها که در صحن علنی مجلس عنوان شده، پاسخ داد.

دکتر کیانوش جهانپور در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا در بعضی استان ها که از سوی یکی از نمایندگان در صحن علنی مجلس مطرح شد، اظهار‌کرد: مسیر تائید سلامت، ایمنی و اثربخشی یک دارو و یا یک روش درمانی در کشور مطابق مقررات مشخص است و وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو بعنوان متولی سلامت، هیچ مسیر میانه و سفارشی برای تائید اثربخشی یک داروی ادعایی یا روش درمانی نمی شناسد.

او افزود: متأسفانه در ماه های اخیر با توجه به نگرانی مردم از همه گیری کرونا و جدید بودن این بیماری و ویروس نوپدید، ادعاهای بسیاری مبنی بر دستیابی به درمان این بیماری مطرح شده که اغلب این موارد فاقد مستندات علمی است؛ یا مسیر کارآزمایی های بالینی و روشمند را طی نکرده و یا بعضا درصدد هستند با دور زدن این مسیر خود را از معرض قضاوت علمی و فنی دور کنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو تأکید کرد: بعنوان متولی سلامت این قول را به مردم عزیزمان می دهیم که جزء مسیر ارزیابی های علمی برای ارزیابی روش های تشخیصی و درمانی هیچ مسیر دیگری را به رسمیت نشناسیم.

دکتر کیانوش جهانپور,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments