وزیر مشاور اماراتی: تعهد سعودی و امارات در قبال یمن ادامه دار است

جستجو

وزیر مشاور اماراتی: تعهد سعودی و امارات در قبال یمن ادامه دار است

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

آخرین به روز شدن: چهارشنبه 12 ربیع الاول 1440هـ – 21 نوامبر 2018م KSA 10:31 – GMT 07:31

وزیر مشاور اماراتی: تعهد سعودی و امارات در قبال یمن ادامه دار است

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی چهارشنبه 21 نوامبر تاکید کرد که تعهد سعودی و امارات به کمک یمن و مردمش، تاریخی و ادامه دارد است.

قرقاش در توئیتی که در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر کرد، با اشاره به ابتکار عمل مشترک سعودی و امارات برای رسادن مواد غذایی به 10 تا 12 میلیون یمنی، افزود: «این برنامه، ابتکار عملی انسانی است که به تلاش‌های بشردوستانه دو کشور در یمن افزوده می‌شود».

او با بیان این‌که نیاز به این تحرک فوری، قابل فهم است، بر تعهد «تاریخی و ادامه داد» دو کشور در قبال یمن و مردمش، تاکید کرد.

شایان ذکر است که سعودی و امارات سه‌شنبه 20 نوامبر، ابتکار عملی جدی برای کمک به وضعیت انسانی در یمن را اعلام کردند که شامل پرداخت 500 میلیون دلار اضافی برای فراهم کردن کمک‌های بشردوستانه می‌شود.

هدف ابتکار عمل جدید که سعودی و امارات تامین مواد غذایی برای 10 تا 12 میلیون یمنی است.

این ابتکارعمل را عبدالله الربیعه ناظر کل مرکز امداد رسانی و اقدام‌های بشر دوستانه ملک سلمان در کنفرانس خبری مشترک با ریم الهاشمی وزیر مشاور امارات در امور همکاری‌های بین‌المللی اعلام کرد.

الربیعه گفت: «با سازمان‌های بین‌الملل برای رسادن کمک‌ها به نیازمندان در یمن هماهنگی‌های لازم را انجاخ خواهیم داد». او افزود که کشورهای ائتلاف عرب طی 3 سال گذشته، کمک‌هایی با ارزش 18 میلیارد دلار به یمن ارائه دادند.

الهاشمی یادآور شد که هدف از ابتکار عمل «کمک به بیش از 10 میلیون یمنی است».

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments