وضعیت نگران کننده شیوع بیماری کرونا در تهران

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
وضعیت نگران کننده شیوع بیماری کرونا در تهران

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه استان و شهر تهران در روزهای اخیر در شرایط قرمز قرار گرفته است، گفت: بالاترین میزان ابتلا در مناطق شرقی و جنوب شرقی گزارش شده است.

زالی گفت: در حال حاضر در تهران روزانه بالغ بر ۹۰۰ هزار نفر از مترو و ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند که جمعیتی معادل ۲ استان است.رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از ورود روزانه بالغ بر ۴۰۰ هزار خودرو به شهر تهران از بخش غربی استان خبر داد و افزود: جمعیت شناور در روزهای اخیر بالغ بر ۱ میلیون نفر گزارش شده است؛ یعنی معادل جمعیت ۱ استان روزها وارد شهر و شب‌ها از شهر خارج می شوند.به گفته وی، به دلیل همجواری استان تهران با استان قم، البرز، سمنان و مازندران کنترل اپیدمی سخت تر است.

وی در خصوص توزیع نسبی گروه‌های سنی افرادی که در تهران از ابتدای اسفندماه بستری شدند، گفت: بیشتری گروه سنی بستری، افراد بین ۵۰ تا ۵۹ سال و گروه دوم افراد بین۳۰ تا ۳۹ سال بود، اما در دو هفته اخیر شاهد افزایش بستری گروه سنی ۲۰ تا ۲۹ سال هستیم.

دکتر مینو محرز، فوق‌تخصص بیماریهای عفونی عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا نیز گفت: می‌دانید ویروس جهش پیدا کرد و از دی به جی تبدیل شده و قدرت سرایتش خیلی خیلی زیاد شده. بیمارستانها گنجایش ندارند و زنگ خطر در تمام مناطق به صدا درآمده است. اوضاع خوب نیست بیمارستانها پر است و تازه خیلی تعداد خیلی زیادی از این بیماران را ما در خانه درمان می‌کنیم.

این در حالیست که روحانی دیروز گفت: به جز ۲استان شرایط ما شرایط مناسبی نیست باید تلاش بیشتری بکنیم بقیه استانها الحمدالله با این‌که مشکل دارند اما روند به سمت ملایمت و عبور از پیک هستیم.

در این وقاحت یکی از اهداف روحانی این است که می‌خواهد وانمود کند اوضاع خوب است تا بتواند فردا مردم را مقصر نشان دهد. هم‌چنان که احمد زیدآبادی به صراحت نوشت: اگر عزاداریها سبب شیوع بی‌رویه کرونا شود، به‌طور قطع خواهند گفت که تقصیری متوجه آنها نیست بلکه تمام تقصیرات متوجه دیگران به‌خصوص عزادارانی است که حفظ فاصله فیزیکی را رعایت نکرده‌اند!

نظرات