وقنی اصغرخانی پله را محو کرد! / استقلال با DNA حجازی علیه العین و الهلال 

جستجو

وقنی اصغرخانی پله را محو کرد! / استقلال با DNA حجازی علیه العین و الهلال 

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

به گزارش “ورش سه” ، این قرعه کشی در شرایطی برگزار شد که  استقلالی ها امسال دیگر امیدوار بودند  با تیم های العین و الهلال هم گروه نشوند چرا که در این سال های اخیر بار ها در مقابل هم صف آرایی  کردند و شاید  این نبرد دیگر آن جذابیت سابق را برایشان نداشته باشد، اما با اتمام قرعه کشی و در آمدن نام استقلال ، باید باز هم شاهد  یکی از دربی های آسیا باشیم آن هم زودتر از آنچه که  تصورش را می‌کردیم.

به هر حال  قرعه کشی به اتمام پذیرفت و با تمام انتقاداتی که بعد از پایان آن در فضاهای مجازی همین حالا هم در جریان است،  بهتر است استقلال را متوجه فصل سختی بکند که در پیش رو دارد . العین،الهلال،والدحیل هر کدامشان بهترین تیم های کشورشان محسوب می شوند و قطعا باید بپذیریم استقلال در گروه بسیار سختی قرار گرفته است  و شاید  بتوان به نوعی حضور هم زمان این تیم ها در کنارهم را سخت ترین گروه تاریخ لیگ قهرمانان به حساب  آورد.

اما نکته ای را که  باید در نظر گرفت این  است که حالا با توجه به این گروه بندی، ضرورت تقویت استقلال بیشتر ازهر وقت دیگر  واجب و لازم  ماست  و این مهم  را می توان در واکنش سریع مسولان اسنقلال بعد از قرعه کشی متوجه شد که قول  ضمنی تقویت تیمشان را در نیم فصل ابراز  کردند.

نکته ای دیگر که از این گروه بندی به ذهن متبادر می شود  یاد آوری روزهایی است که استقلال در شرایط به مراتب وخیم تر از امروز اتفاقا با همین تیم ها هم گروه شد و دقیقا  همان نقطه عطفی شد برای احیای استقلال در ادامه فصل و صعود تا مرحله فینال جام باشگاه های آسیا و امسال هم استقلال  می تواند با استقاده از این گروه بندی و  با اخذ نتایج قابل قبول و صعود به مرحله بعد فصلی تازه در تاریخ  باشگاهشان رقم بزنند.استقلال در طول تاریخ با افتخار خودش بارها در چنین شرایطی قرار گرفته و توانسته گلیم خود را از آب بیرون بکشد و جواز صعود به مرحله بعد را به دست بیاورد .

اولین خاطره ای که بعد از قرعه کشی  به یاد خیلی از فوتبال دوستان  آمد همان سال 1377  استقلال بود.همان  فصل 78-77  که استقلال با سرمربیگری مرحوم ناصر حجازی توانست پس از 8 سال تا فینال جام باشگاه های آسیا راه پیدا کند.استقلال بعد از این که توانست  درمرحله حذفی نیروهوایی عراق را شکست دهد ،در مرحله بعدی که به صورت گروهی برگزار می شد  به مصاف دو تیم از همین تیم هایی که امروز با آن همگروه هست  یعنی الهلال عربستان والعین امارات رفت و توانست با رقم زدن یک معجزه با دو برد و کسب 6 امتیاز قبل از بازی با نماینده ترکمنستان صدر نشینی خودش را تثبیت کند . همان سالی که ناصر حجازی با ایوب اصغر خانی توانست عابدی پله را از جریان بازی محو کند و آن پرش اکبرپور و گلی که با آن قامت کوچکش در میان مدافعین نامی العین به ثمر رساند و اتفاقا استقلال همان سال تا فینال آسیا پیش رفت.

تاربخ استقلال مملو است از این نتایج غیرقابل انتظار و امروز این گروه بندی نباید رعب و وحشتی در دل کسی بیندازد اتفاقا امیدوارانه با حمایت تیمشان به فکر صعود از این گروه باشند؛ نتیجه ای شروع تلخ امسال استقلال را با شیرینی  معاوضه خواهد کرد.

عبدی پله ستاره سابق فوتبال جهان که به العین پیوسته بود در دیدرا رودررو اسیر یارگیری ایوب اصغرحانی هافبک گمنام استقلال شد تا کلید برد بزرگ استقلال زده شود

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments