ویدیو پروژکتوری که تجربه سینما را به خانه می آورد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
ویدیو پروژکتور,نمایشگاه CES 2021
شرکت ال جی در نمایشگاه CES 2021 از یک ویدیو پروژکتور جدید با کیفیت پخش ۴K رونمایی کرده است که ضمن قابلیت تنظیم با نور اتاق، با توانایی پخش فیلم های ۲۴ فریم در ثانیه میتواند تجربه ای شبیه به سینما را برای کاربران فراهم کند.

به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، شرکت ال جی به ویدیو پروژکتورهای کوتاه برد خود موسوم به “CineBeam” شهرت دارد، ولی به تازگی مدل های بلندبرد استاندارد نیز می سازد.

این شرکت اکنون از یک پروژکتور لیزری با کیفیت پخش ۴K به نام “CineBeam HU810P” با برخی از ویژگی های جالب رونمایی کرده است. به طورمثال این دستگاه میتواند ۲۷۰۰ لومن روشنایی را ارائه دهد که ۹۷ درصد از فضای رنگی استاندارد سینمایی DCI- P3 را پوشش می دهد. از این بهتر، حالت “Adaptive Picture Pro” در این دستگاه بطور خودکار نور خروجی دستگاه را مناسب با نور محیط تنظیم می کند.

ال جی در بیانیه مطبوعاتی خود نوشت:” HU810P” دارای دو قابلیت از پیش تنظیم شده برای اتاق های روشن و تاریک است و میزان نور مناسب را برای ارائه بهترین تصویر از نظر روشنایی و کنتراست تشخیص می دهد و حتی در صورت تمایل قادر است یک محیط واقعی سینما را به شما ارائه دهد.

خبر خوب برای عاشقان سینما این که این دستگاه می تواند به طور خودکار فیلم ها را با نرخ ۲۴ فریم در ثانیه و با استفاده از حالت “Real Cinema” نمایش دهد تا یک تجربه واقعی از سینما را در خانه ارائه کند.

این دستگاه همچنین از HDMI 2.1 با رنگ ۱۰ بیتی پشتیبانی می کند و حالت های HDR10 و HLG HDR را نیز ارائه می دهد، اگرچه پشتیبانی از Dolby Vision یا+ HDR10 وجود ندارد که البته پروژکتورهای انگشت شماری این قابلیت را دارند.

منبع نور لیزر این دستگاه ۲۰ هزار ساعت دوام دارد، بدین معنی که مانند پروژکتورهای معمولی نیازی به تغییر لامپ ها نخواهد بود.

این دستگاه همچنین پلتفرم webOS 5.0 ال جی را برای سرویس های پخش تصویر مانند نتفلیکس اجرا می کند. اگرچه این پلتفرم آخرین نسخه یعنی نسخه ۶.۰ نیست که در تلویزیون های سری C1 ال جی یافت می شود، اما هنوز هم نسبت به دیگر ویدیو پروژکتورها بسیار برتر است.

ال جی می گوید “CineBeam HU810P” از ۱۸ ژانویه با قیمت ۲۹۹۹ دلار به بازار عرضه می شود.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments