ویروس کرونا در خفاش ها از ۴۰ تا ۷۰ سال پیش وجود داشته است

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
ویروس کرونا در خفاش,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
براساس تحقیقات جدید محققان، ویروس کرونا در خفاش ها از ۴۰ تا ۷۰ سال پیش وجود داشته است.

نتیجه تحقیقات این گروه نشان می دهد ویروس کرونا در خفاشها از ۴۰ تا ۷۰ سال قبل وجود داشته است و در بدن خفاشها ویروسهای کرونای دیگری است که میتواند برای انسان ها خطرناک باشد.

به گزارش تسنیم، محققان دانشگاه پنسیلوانیا من جمله گروه هایی بودند که از ابتدای شیوع ویروس تحقیقات خود را برای منشأشناسی این ویروس شروع کردند و تمرکز خود را روی خفاشها گذاشتند.

نتایج تحقیقات این گروه نشان می دهد ویروس کرونا (corona) در خفاشها از ۴۰ تا ۷۰ سال قبل وجود داشته است و سیر تکامل و تغییرات ویروس از دهه ۱۹۴۰ تا ۱۹۵۰ شروع شده است.

این تحقیقات که بر ریشه یابی ویروس SARS- CoV- 2 صورت گرفته پاتوژن ویروس را با ویروسهای شبیه به آن مورد مقایسه قرار داده است.

ویروس کرونا در خفاش,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی

همچنین در این تحقیقات روند تغییرات ویروس مورد بررسی قرار گرفت و معلوم شد سه بخش از اطلاعات ژنتیکی ویروس تغییری نکرده است و ویروس SARS- CoV- 2 بهمراه ویروسهای هم خوانواده اش در خفاشها مشترک هستند.

ولی بخشی از تحقیقات بر این موضوع تمرکز داشت که ویروس مرگبار SARS- CoV- 2 دقیقا چه زمانی از سایر ویروسهای هم خانواده اش مجزا شد. برای این سؤال با بررسی “دی ان ای ” آن تاریخ های ۱۹۴۸، ۱۹۶۹ و ۱۹۸۲ میلادی بعنوان کلید تغییر ویروس مشخص شد.

بنابراین تحقیقات این دانشمندان که در «نیچر میکروبیولوژی» منتشر شده نشان می دهد این ویروس از ده ها سال پیش در خفاشها وجود داشته و به مرور تغییر کرده است. مصداق این موضوع هم نمونه رصد شده ویروس در سال ۲۰۱۳ در یک خفاش (Bat) بود که نشان میدهد هم خانواده ویروسی است که در سال ۱۹۶۹ در خفاش وجود داشته است.

این تحقیقات اثبات می کند در بدن خفاشها ویروسهای کرونای دیگری است که میتواند برای انسان ها پرخطر باشد.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

نظرات