پرزیدنت ترامپ قوانین جدیدی را برای کاهش قیمت داروهای تجویز شده اعلام می‌کند

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

پرزیدنت ترامپ روز جمعه دو قانون گسترده را با هدف کاهش قیمت داروهای تجویز شده برای آمریکایی‌ها اعلام کرد.

یکی از این قوانین که «محبوب‌ترین ملت» نامیده می‌شود، رویکردش محدودیت و کاهش هزینه‌ی medicare (بیمه سلامت ملی آمریکا) برای داروها به کمترین قیمت پرداختی، نسبت به سایر کشورهای پیشرفته اقتصادی است.

دولت میگوید که این میتواند ۲۸ میلیارد دلار برای ذی‌نفعان دارو از طریق حق بیمه کمتر صرفه‌جویی کند.

قانون دوم، سازندگان دارو را ملزم می‌کند که تخفیف را بجای بیمه‌ها و واسطه‌ها، مستقیماً به بیماران medicare بدهند.

دولت پرزیدنت ترامپ می‌گوید این قانون می تواند به طور بالقوه ۳۰ درصد صرفه‌جویی برای بیماران داشته باشد.

هردو قانون قرار است از اول ژانویه اجرایی شوند، اگرچه صنعت دارویی با بوجود آوردن چالش‌های قانونی می‌توانند اجرای این قانون را به تاخیر بیاندازد.

پرزیدنت ترامپ در اعلام سیاست‌های جدید در کاخ سفید گفت: “شرکت‌های دارویی خیلی مرا دوست ندارند، اما ما مجبور به انجام این کار بودیم. من فقط امیدوارم که آنها از این تلاش‌هایی که شده محافظت کنند. امیدوارم آنها شهامت نگهداری از آنها را داشته باشند. همچنین از لابی گران تأثیرگذار در صنعت دارو نیز انتظار می رود که کنگره را تحت فشار قرار دهند تا مقررات را از طریق قانون گذاری تغییر دهد.”

تحقیقات دارویی و تولیدکنندگان امریکایی گفته‌اند: صنعت دارو همه گزینه‌ها برای جلوگیری از حمله بی‌ملاحظه به شرکت‌هایی که شبانه روز برای شکست COVID-19 کار می‌کنند را در نظر می‌گیرد.

پرزیدنت ترامپ به محض ورود به کاخ سفید، شرکت های دارویی را به “کنار آمدن با قتل” متهم کرد و از اینکه کشورهای دیگری که دولت‌هایشان قیمت داروها را تعیین کرده‌اند از آمریکایی‌ها سواستفاده می‌کنند، شکایت کرد.

پرزیدنت ترامپ به عنوان نامزد انتخاباتی در سال ۲۰۱۶ از medicare حمایت کرد تا در مورد قیمت مذاکره کند و پس از ورود به کاح سفید شروع به پیگیری تغییرات مد نظر خود از طریق مقررات کرد.

او همچنین از یک لایحه دو حزبی حمایت کرد که می‌توانست هزینه‌ای را که متقاضیان medicare با صورتحساب‌های بالا برای داروها پرداخت می‌کنند را محدود کند، در حالیکه بطور کلی افزایش قیمت را محدود می‌کند.

از نظر دامنه جاه‌طلبانه، قوانین از طرف سناتورها چاک گراسلی (نماینده جمهوری خواه ایالت ایووا) و رون ویدن (نماینده دموکرات ایالت اورگان)، رای کامل مجلس سنا را کسب نکرد.

بسیاری از کشورهای دیگر سیستم‌های پزشکی خود را دارند که با تولیدکنندگان دارو برای کاهش قیمتها مذاکره می‌کنند، بطور موثر ایالات متحده هزینه‌های تولید و توسعه دارو را بیشتر متحمل می‌شود و برای داروهای تجویز شده توسط سایر کشورهای جهان یارانه پرداخت می‌کند.

این پرداخت یارانه به کشورهای دیگر مدت‌هاست که ترامپ را آزار می‌دهد. ملی‌گرایان اقتصادی وی را ترغیب کرده‌اند که با اتخاذ چیزی مانند قانون “محبوب‌ترین ملت” که روز جمعه اعلام شد، این روند را تغییر دهد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments