پزشک: تهران زیرِ سنگین ترین حمله کرونايی است

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

پزشک: تهران زیرِ سنگین ترین حمله کرونايی است

بیمارستان‌های پایتخت یک‌به‌یک اختصاصی کرونا می‌شوند
موج سنگین و سیاه کرونا تهران را از پا در می‌آورد؟

اوضاع تهران وخیم‌تر از هرجای دیگر ایران است. رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی گفته است: میزان بستری‌ها در مقایسه با هفته گذشته دو برابر شده است. تعداد زیادی از مراجعان نیازمند بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.

در همین راستا، دکتر علی ماهر عضو ستاد مقابله با کرونا در تهران گفته: روزانه بیش از ۱۰۰ نفر در تهران بر اثر کرونا فوت می‌کنند و بیشتر از ۱۰۰۰ نفر بستری می‌شوند. بیمارستان‌های تهران بیشتر از ۲ هفته دوام نمی‌آورد.

وی گفت: اوضاع در تهران همچنان وخیم است و ظاهرا وخیم پیش می‌رود. برخی احتمال می‌دهند این شرایط بتواند سیستم درمانی تهران را حتی در آستانه فروپاشی پیشش ببرد. اتفاقی که در اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ در استان‌های قم، گیلان، مازندران، مرکزی و بخشی از اصفهان افتاد. مشابه شرایطی که در خرداد، برای مشهد وجود داشت.

علت پیدایش کرونا گناهان مردم است

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: از یک روحانی صاحب تریبون (آخوند صدیقی امام جمعه تهران) نقل شده که اخیراً گفته است: علت پیدایش کرونا گناهان مردم است و همین کروناست که مانع توفیق رفتن به زیارت اربعین شده است.

این منبع نوشت: عده‌ای تلاش می‌کنند ناکارآمدی‌های خود و مجموعه خود را به گردن گناه و عملکرد مردم بیندازند. ولی مشکل بزرگ این افراد اینست که تصور می‌کنند مردم نمی‌فهمند و آنها می‌توانند با این توجیهات بلاوجه و بی‌پایه، هرطور که می‌خواهند بتازند و به زندگی غیرمردمی خود ادامه دهند.

این روزنامه افزود: واقعیت، کاملاً خلاف این تصور است. مردم همه چیز را می‌فهمند و نه‌تنها این توجیهات فریبکارانه را قبول نمی‌کنند بلکه با مشاهده این روش‌ها و سخنان خلاف، راه خود را از این قبیل فریبکاران جدا می‌کنند. چنین روش نامعقولی نه ‌تنها مردم را جذب دین نمی‌کند، بلکه آنها را نسبت به دین و دیانت بدبین و گریزان می‌نماید.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments