پس از اتحادیه اروپا، سفر ظریف به ترکیه هم لغو شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم (1 رای)
Loading...

سفر وزیر خارجه رژیم ملاها به ترکیه برای شرکت در نشست سه‌جانبه وزیران خارجه ترکیه، قطر و جمهوری اسلامی لغو شد. هفته پیش نیز سفر ظریف به سه کشور بزرگ اروپايی لغو شده بود

سفارت جمهوری اسلامی در ترکیه بدون هیچ توضیحی در باره علت لغو برنامه سفر ظریف گفته است، این سفر شاید در زمان دیگری انجام گیرد.

وزیر خارجه ارژیم ملاها قرار بود در این سفر محل جدید بخش کنسولی نمایندگی جمهوری اسلامی در استانبول را نیز افتتاح کند.

نقض مستمر حقوق بشر در ایران را نمی‌توان تحمل کرد

مجلس نمایندگان آلمان (بوندستاگ) روز جمعه ۲۸ شهریور بحثی عمومی در باره اعدام نوید افکاری و سیاست کنونی آلمان در قبال ایران داشت. یورگن هارت، سخنگوی فراکسیون مشترک احزاب دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی، به عنوان بزرگترین فراکسیون مجلس، در این رابطه گفت:

“صدور حکم اعدام علیه کشتی‌گیر ایرانی، نوید افکاری با توجیهات بی‌پایه و اجرای سریع این حکم به رغم همه تردیدها و پرسش‌ها در باره اتهاماتی که متوجه او بوده و به رغم اعتراضات بین‌المللی حلقه دیگری از سیاست پایدار نقض حقوق بشر از سوی حکومت ایران است.”

به گفته هارت “رژیم آیت‌الله‌ها سال‌هاست که با خشونت و سرسختی تمام با منتقدان و دگراندیشان روبرو می‌شود و به سرکوب سیستماتیک مردم ایران مشغول است.”

سخنگوی فراکسیون احزاب مسیحی سپس با بیان این که ایران بعد از چین بیشترین اعدام‌ها را در سطح جهان در کارنامه دارد، این نوع مجازات را در تضاد و تناقض کامل با ارزش‌های اروپایی توصیف کرد و آن را موضوعی دانست که “باید در مناسبات ما با ایران پیوسته مورد توجه قرار گیرد.”

از نظر فراکسیون مشترک دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی مجلس آلمان مادام که حکومت ایران مردم خود را به شیوه‌ای خشونت‌بار سرکوب می‌کند، مادام که شبه‌نظامیان مورد حمایت و هدایت ایران ثبات منطقه را به خطر می‌اندازند و تهدیدی برای اسرائیل هستند و مادامی که ایران مقاصد خود از پیشبرد برنامه اتمی را مخفی نگه می‌دارد، هیچ رابطه عادی با ایران نمی‌تواند وجود داشته باشد، چه رسد به این که گسترش رابطه اقتصادی در دستور کار قرار گیرد.

هارت در پایان سخنان خود گفت که “زمان آن رسیده که ما سیاست خود در برابر ایران را مورد یک وارسی نقادانه قرار دهیم.”

در روزهای گذشته نمایندگان سایر فراکسیون‌های مجلس آلمان، از جمله سبزها و دمکرات‌های آزاد نیز با محکوم کردن اعدام نوید افکاری خواهان بازبینی سیاست آلمان و اروپا در قبال ایران و برخوردی جدی‌تر و محکم‌تر در قبال نقض حقوق بشر در این کشور شدند.

اعدام نوید نمی‌تواند بدون پیامد بماند

در همین حال رئیس کمیسیون ورزش در پارلمان آلمان و انجمن ورزشکاران آلمانی پس از اعدام نوید افکاری از کمیته بین‌المللی المپیک خواستند دست به “اقدام عملی” علیه رژیم ایران بزند.

داگمار فرایتاگ، رئیس کمیسیون ورزش در پارلمان آلمان (بوندستاگ) به خبرگزاری ورزشی SID گفت که اکنون نوبت کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) و انجمن جهانی کشتی‌گیران (UWW) است که واکنش نشان دهند و تنها به “ابراز نگرانی” اکتفا نکنند.

او خواستار اقدامات عملی علیه جمهوری اسلامی شد و افزود که اعدام نوید افکاری نباید برای حکومت ایران بدون پیامد بماند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments