کارشناسان: دود آتش‌سوزی آمریکا به اروپا رسید+فیلم

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

کارشناسان: دود آتش‌سوزی آمریکا به اروپا رسید+فیلم

کارشناسان می گویند که طبق تصاویر ماهواره‌ای، دود آتش‌سوزی‌های غرب ایالات متحده به اروپا رسیده است. (فیلم زیر)

به گزارش ایسنا، طبق داده‌هایی که سامانه خدمات پایشگری جوی کوپرنیک اتحادیه اروپا گردآوری کرده است، دود ناشی از این آتش‌سوزی‌ها با طی مسافت هشت هزار کیلومتر در جو زمین به بریتانیا و سایر بخش‌های شمال اروپا رسیده است.

طبق اعلام مرکز اروپایی پیش‌بینی میان‌مدت وضعیت هوا با کمک شماری از سامانه‌های پایشگری ماهواره‌ای کوپرنیک، آتش‌سوزی‌های ایالت‌های کالیفرنیا، اورگن و واشینگتن حدود ۳۰.۳ میلیون تن کربن منتشر کرده است.

به گزارش ایندیپندنت، مارک پرینگتون محقق ارشد و کارشناس آتش‌سوزی‌های ناخواسته سامانه خدمات پایشگری جوی کوپرنیک گفت: میزان و دامنه این آتش‌سوزی‌ها خیلی بیشتر از تمامی مواردی بوده است که طی ۱۸ سال از سال ۲۰۰۳ به بعد در داده‌های پایشگری ما ثبت شده است.

در ۳۳ سال اخیر آتش سوزی کالیفرنیا بی سابقه است

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آتش سوزی بیش از ۸ هزار کیلومتر مربع از اراضی کالیفرنیا را نابود کرد که حدود ۸۰ برابر مساحت پاریس است.

آتش نشانان اعلام کردند این آتش سوزی که از لحاظ گستردگی از سال ۱۹۸۷ در این منطقه بی سابقه است بسیاری از ساکنان را مجبور به فرار کرده است.

سخنگوی آتش نشانی در این ایالت گفت این نخستین بار طی ۳۳ سال گذشته است که این میزان زمین در آتش سوخته است. این حقیقتا یک رکورد است. ما هنوز تا پایان فصل آتش سوزی فاصله زیادی داریم.

عصر دوشنبه (به وقت محلی) هزاران مامور آتش نشان همچنان در حال مهار آتش سوزی بودند.

در سراسر جنوب کالیفرنیا به مردم دستور داده شده است که محل اقامت خود را تخلیه کنند و به پناهگاه بروند.

در شمال کالیفرنیا بیش از ۲۰۰ نفر با بالگرد‌های ارتش تخلیه شدند تا از آتش سوزی که به سرعت در حال گسترش است در امان بمانند.

[embedded content]

www.youtube.com/watch?v=LA4FTU34Sik

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.

DOWNLOAD

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments