کانادا به لانه جدید تروریست‌های رژیم تبدیل شده است؟

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

یک مخالف شناخته شده جمهوری اسلامی در تورنتو کانادا به قتل رسیده است. همزمان با قتل مهدی امین، یکی از بازماندگان قربانیان سقوط هواپیمای اوکراینی که مقیم کانادا است، از تهدید به مرگ خود خبر داده است.

حامد اسماعیلیون،‌ که همسر و فرزندش در ساقط شدن هواپیمای اوکراینی به دست سپاه پاسداران کشته شدند، در صفحه فیسبوک خود با اشاره به اینکه مهدی امین در محل سکونتش به قتل رسیده است، نوشت: بنا نداشتم تهدیدات به مرگ را علنی کنم ولی اگر رد پای یک حکومت خارجی در قتل مهدی امین از فعالان سیاسی مقیم تورنتو پیدا شود به نظر می‌رسد فرنگی‌کاران جمهوری اسلامی دوباره به ماموریت می‌روند.

این در حالیست که بنیاد دفاع ازدموکراسی‌ها پیش تر در گزارشی نسبت به گسترش نفوذ جمهوری اسلامی در کانادا هشدار داده و گفته بود: این کشور به یک کانون اصلی برای حامیان رژیم ایران تبدیل شده و آنها میلیاردها دلار را با پول‌شویی از ایران خارج کرده و در کانادا سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

این بنیاد در بیانیه ای نوشته بود: دولت کانادا به هشدارهای ایرانیان مقیم کانادا در مورد گسترش نفوذ حکومت ایران توجهی نشان نمی‌دهد. این در حالی است که حامیان رژیم ایران در کانادا بسیاری از کنشگران ایرانی از جمله خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی، را مورد تهدید قرار داده‌اند.

بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها نوشته بود: دولت “ترودو” می‌توانست با تروریست شناختن سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی و تحقیق و تفحص در مورد شبکه‌های وابسته به حکومت ایران در کشورش در سمت درست تاریخ قرار گیرد. اما بی‌توجهی به این امر می‌تواند پرونده او را لکه‌دار کند، به ویژه اگر رژیم ایران سرنگون شود.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments