کانال 1 صدا و سیما طرح مجتبی خامنه ای برای فرار از سقوط را لو داد

کانال 1 صدا و سیما طرح مجتبی خامنه ای برای فرار از سقوط را لو داد به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

کانال 1 صدا و سیما طرح مجتبی خامنه ای برای فرار از سقوط را لو داد

#اعتراضات_سراسری #زن_زندگی_آزادی #مهسا_امینی #خامنه_ای #نه_به_جمهوری_اسلامی #انقلاب

حسن (حسین) طائب
رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، مهم‌ترین و ذی‌نفوذترین نهاد اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی
رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، مهم‌ترین و ذی‌نفوذترین نهاد اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی
​​​ این روحانی متولد ۱۳۴۲، در سپاه و جنگ بود اما شهرت او به واسطه جنگ نیست. او از وزارت اطلاعات شروع به رشد کرد و معاون مصطفی پورمحمدی در معاونت امور خارجی وزارت اطلاعات شد، ولی پس از مدتی از وزارت اطلاعات کنار گذاشته شد.

در پی روی کار آمدن دولت محمد خاتمی در نیمه دهه ۷۰، آیت‌الله خامنه‌ای که در نیمه اول و اواسط دهه ۷۰ کنترل خود بر وزارت اطلاعات را توسعه و گسترش داده بود، به یکباره با روی کار آمدن اصلاح‌طلبان احساس کرد کنترل وزارت اطلاعات را از دست داده است. این فرصتی شد برای جمع شدن تیمی از مسئولان و معاونان پیشین وزارت اطلاعات در بیت رهبری برای شکل‌دهی تشکیلات بی‌نام که مخالفانش آن را به «اطلاعات موازی» شهره کردند.

فرماندهی این نهاد موازی در بیت، با اصغر میرحجازی مشاور امنیتی رهبر بود و با حضور افرادی چون فلاحیان، مصطفی پورمحمدی و میثم (طائب). خارج از بیت نیز آیت‌الله خامنه‌ای از یک سو دستور فعال‌تر شدن واحدهای اطلاعاتی سپاه پاسداران را داد و از سوی دیگر بخش‌های اطلاعاتی قوه قضاییه تحت امر محمد یزدی و به نام حفاظت اطلاعات قوه قضاییه فعال شدند.

آیت‌الله خامنه‌ای همچنین حفاظت اطلاعات ناجا را به ریاست سرتیپ محمد رضا نقدی فعال کرد که بازداشت و شکنجه شهرداران تحت امر غلامحسین کرباسچی در تهران در همین مقطع و توسط همین تیم رخ داد. از مجموع این نهادهای اطلاعاتی خارج از کنترل دولت، میثم(طائب) در اداره سازمان اطلاعات موازی در بیت رهبری، به طور تنگاتنگی با محمدرضا نقدی و محمدباقر قالیباف فرمانده جدید نیروی انتظامی (از ۱۳۷۹) علیه منتقدان وارد همکاری شدند. این در حالی بود که این تیم در ضلع دیگری با مجموعه رسانه‌ای صدا و سیما (علی لاریجانی) و کیهان (حسین شریعتمداری) تقویت می‌شد.

در واقع طائب با نزدیکی به مجتبی خامنه‌ای نفوذ و قدرت خود را با سرعتی بالا و روندی جهشی افزایش داد، با این وجود او حتی در دهه هفتاد نیز خیلی معروف نبود و شهرت اصلی او در عرصه‌های اطلاعاتی و امنیتی به دهه ۸۰ بر می‌گردد. بویژه به نقش او و مجتبی خامنه‌ای در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴؛ هنگامی که سه روز قبل از انتخابات، مجتبی خامنه‌ای و آیت‌الله خامنه‌ای تصمیم گرفتند که برخلاف پیش‌بینی‌ها که حکایت از حمایت بیت از قالیباف می‌کرد در یک چرخش ناگهانی از محمود احمدی‌نژاد حمایت کنند.

مجتبی خامنه‌ای برای نخستین بار میدان‌داری تحرکات بیت آیت‌الله خامنه ای در موضوع انتخابات را برعهده گرفت و چنین موقعیتی به حسن طائب در نقش دستیار نزدیک او فرصت داد تا قدرت و نفوذ خود در معادلات کشور را بیشتر کند. نتیجه اینکه با به قدرت رسیدن محمود احمدی‌نژاد، طائب به یکی از ذی‌نفوذترین عناصر در بیت رهبری تبدیل شد. مهدی کروبی نامزد شکست‌خورده انتخابات در نامه‌ای به رهبر از دخالت سپاه و بسیج و مجتبی خامنه‌ای در انتخابات سخن گفت. در محافل سیاسی و رسانه‌ای کشور نیز نام میثم شنیده می‌شد.

انتخابات ریاست جمهوری چهار سال بعد نام تیم مجتبی خامنه‌ای و طائب را بیشتر بر سر زبان‌ها انداخت. مجتبی خامنه‌ای به حمایت از احمدی‌نژاد و سازماندهی صندوق رأی متهم شد و هنگامی که اعتراضات مردمی علیه نتایج انتخابات بالا گرفت، بسیج محور سرکوب اعتراضات شد و فرمانده بسیج نیز کسی نبود جز طائب که حالا دیگر با نام حسین طائب شناخته‌شده‌تر بود.

همان موقع که طائب به عنوان فرمانده بسیج محوریت مقابله با اعتراضات مردمی در تهران و سراسر کشور را برعهده داشت، معاونش نیز از همان لشکر ۲۷ بود؛ سرتیپ حسین همدانی. همان که می‌گفت برای سرکوب اعتراضات سال ۸۸ چهار پنج هزار تن از اراذل و اوباش تهران را سازماندهی کرده که در روز عاشورا به تظاهرکنندگان منتقد و مخالف حکومت در خیابان‌های تهران حمله و آنها را سرکوب کنند.

طائب تا پاییز ۸۸ فرمانده بسیج بود. در حالی که پس از انتخابات ریاست جمهوری، دامنه اعتراضات مردمی علیه حکومت بالا گرفته بود، با اعلام رسمی ارتقای جایگاه سازمانی معاونت اطلاعات سپاه به سازمان اطلاعات سپاه، ریاست این سازمان جدیدالتأسیس که بعدها معلوم شد قرار است مهم‌ترین و بزرگترین سازمان اطلاعاتی کشور شود به طائب سپرده شد.

حالا ۱۰ سالی است که ریاست این سازمان قدرتمند که روز به روز بر دامنه قدرت ونفوذش به اشاره و تمایل رهبر اضافه می‌شود با طائب است. از یک سو از طائب به عنوان نزدیک‌ترین دستیار مجتبی خامنه‌ای نام برده می‌شود که روز به روز در حال ایفای نقش بیشتری در معادلات قدرت در جمهوری اسلامی است و از سوی دیگر او در مقام ریاست سازمان اطلاعات سپاه، هم‌اکنون بر قدرتمندترین نهاد اطلاعاتی ایران مدیریت می‌کند.

به همین دلیل بسیاری معتقدند با قدرت گرفتن روز افزون مجتبی خامنه‌ای و سپاه، در صورت بقای حکومت جمهوری اسلامی، باید در انتظار قدرت‌گیری بیشتر حسین طائب در سلسله مراتب قدرت بود، زیرا او مهم‌ترین نظریه‌پرداز و تئوریسین ایده و طرح به رهبری رساندن مجتبی خامنه‌ای است.

طائب در چنین شرایطی این روزها معاون و جانشین جدیدی پیدا کرده که او نیز از گردان حبیب می‌آید؛ حسن محقق. فردی که جای حسین نجات در سازمان اطلاعات سپاه نشسته که خود از چهره‌های نزدیک به مجتبی خامنه‌ای و مورد اعتماد رهبر جمهوری اسلامی است و مدتی مسئولیت حفاظت از رهبر را نیز بر عهده داشت.

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

مطالب مرتبط