کدام مدل‌های گلکسی اس ۲۱ از شارژ سریع ۴۵ واتی پشتیبانی می‌کنند؟

جستجو

کدام مدل‌های گلکسی اس ۲۱ از شارژ سریع ۴۵ واتی پشتیبانی می‌کنند؟

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

۲۵ دی ۹۹ ساعت ۲۰:۴۹

با توجه به پشتیبانی نسل پیشین سری اس از شارژ سریع ۴۵ واتی، کدام مدل‌های گلکسی اس ۲۱ – Galaxy S21 از این فناوری پشتیبانی می‌کنند؟

هیچ‌گاه سامسونگ وارد مسابقه سرعت شارژی که کمپانی‌های چینی تولیدکننده اسمارت فون به راه انداخته‌اند نشد و رفته رفته در طول چند سال سرعت شارژرهای با سیم خود را افزایش داد. بیشترین توانی که شارژرهای با سیم سامسونگ در اختیار دارند ۴۵ وات بوده در حالی که شرکت‌های چینی توان شارژر را تا ۱۰۰ وات هم بالا برده‌اند. مشخصا سامسونگ تمایلی به حضور در این رقابت ندارد، چرا که تولید یک شارژر با توان بالا برای سامسونگ هدف دست نیافتنی‌ای محسوب نمی‌شود.

اما چرا سامسونگ آداپتورهای شارژر ۴۵ واتی را درون جعبه قرار نمی‌دهد؟ این سوالی بود که اولین بار وقتی گلکسی نوت ۲۰ اولترا عرضه شد برای تمامی کاربران شکل گرفت. این گوشی یک شارژر ۲۵ واتی درون جعبه با خود به همراه داشت و باید بگوییم سیاست‌های سامسونگ برای اس ۲۱ نیز کم و بیش مشابه باقی مانده‌اند.

شارژ سریع ۴۵ واتی برای گلکسی اس ۲۱: نقطه قوت یا ضعف؟

شارژ سریع 45 واتی

شارژ سریع 45 واتی

احتمالا انتظار دارید گلکسی اس ۲۱ و گلکسی اس ۲۱ پلاس – Galaxy S21 Plus از فناوری شارژ ۴۵ واتی پشتیبانی کنند، چرا که نسل پیشین آن‌ها حداکثر از شارژ ۲۵ واتی پشتیبانی می‌کردند. اگر سامسونگ قصد تغییرات جدیدی در زمینه سرعت شارژ و توان شارژر را داشت احتمالا امسال شاهد پشتیبانی از شارژرهای پر توان‌تر بودیم اما کره‌ای‌ها حداقل برای امسال چنین تصمیمی نگرفته‌اند. هیچ‌کدام از دو مدل گلکسی اس ۲۱ و گلکسی اس ۲۱ پلاس از شارژ ۴۵ واتی پشتیبانی نمی‌کنند و همانند نسل قبلی، نهایتا با فناوری شارژ ۲۵ واتی سازگار هستند.

اما در نسخه اولترا انتظار داریم همان‌طور که گلکسی اس ۲۰ اولترا – Galaxy S20 Ultra از شارژ سریع ۴۵ واتی پشتیبانی می‌کرد، گلکسی اس ۲۱ اولترا – Galaxy S21 Ultra نیز بتواند از این فناوری استفاده کند. اما خبر بد آنکه در نسخه اولترا نیز توان شارژ به ۲۵ وات محدود شده است. پر واضح است که سامسونگ به دلایل قانع‌کننده‌ای از ایجاد بهبود در این بخش خودداری کرده است.

بدین ترتیب با خرید اس ۲۱ اولترا نمی‌توانید در زمینه سرعت شارژ به مدل‌های دیگر فخر بفروشید و سامسونگ برای این مدل هم شارژر ۲۵ واتی در نظر گرفته است. با این وجود در صورت تمایل می‌توانید شارژر ۴۵ واتی را به طور مجزا خریداری کنید.

ممکن است یکی از دلایل این اقدام سامسونگ، استقبال اندک از شارژر ۴۵ واتی خارج از جعبه برای گلکسی اس ۲۰ اولترا بوده که نتوانست به اهداف تعیین شده‌اش برسد. همچنین فناوری شارژ سریع ۴۵ واتی چندان سریع‌تر از ۲۵ واتی نیست و شاید گنجاندن این فناوری در مجموع تاثیر خاصی روی تجربه کاری کاربر و حاشیه سود کمپانی نداشته باشد.

جالب است بدانید سامسونگ علی‌رغم جنگ‌های تبلیغاتی علیه آیفون ۱۲، در زمینه گنجاندن آداپتور شارژر در جعبه راه اپل را در پیش گرفته و در جعبه هیچ‌یک از مدل‌های گلکسی اس ۲۱ اثری از آداپتور نخواهد بود. بنابراین اگر از پرچمداران قدیمی سامسونگ با شارژر ۱۵ واتی استفاده می‌کنید، با خرید این گوشی‌های جدید مجبور به خرید یک آداپتور حداقل ۲۵ واتی به طور جداگانه خواهید شد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments