کرج ؛ فیلم بازداشت جوان معترض به کشتار سوختبران بلوچ و حمایت بی‌سابقه مردم از وی

جستجو

کرج ؛ فیلم بازداشت جوان معترض به کشتار سوختبران بلوچ و حمایت بی‌سابقه مردم از وی

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

ظهر روز پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه ۹۹، بازداشت جوان معترض در کرج که نسبت به کشتار سوختبران در سراوان اعتراض داشت، در حالی صورت گرفت که مردم در صحنه از این اقدام او حمایت و نسبت به بازداشت وی اعتراض کردند.
ابتدا ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن یک شهروند اهل کرج، در چهارراه طالقانی با ایستادن روی یک صندوق صدقات به کشتار معترضان در سراوان اعتراض می‌کند.
در این ویدئو تیراندازی هوایی ماموران نیروی انتظامی برای جلوگیری از ادامه اعتراض مردم و ترساندن آنان مشاهده می شود اما مردم به حمایت و اعتراض خود ادامه می دهند.
این شهروند بدون اعتناء به تیراندازی مامور نیروی انتظامی، پس از تیراندازی با اشاره به سر خود به مامور نیروی انتظامی می‌گوید: «به این جا شلیک کن، همان طور که به مردم سیستان و بلوچستان شلیک می‌کنید.»
پس از این، ویدئوی دیگری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که بازداشت این شهروند کرجی را به دست ماموران نیروی انتظامی در میان اعتراض مردم نشان می‌دهد.
در این تصاویر نیز صدای تیراندازی ماموران به وضوح شنیده می‌شود.
حمایت از این شهروند معترض به کشتار سوختبران، در صحنه قابل توجه است و به هنگام بازداشت نیز مردم شعار می دهند: «ولش کن ولش کن».
بنا به گفته شاهدین صحنه، پس از بازداشت این شهروند، نیروهای انتظامی و لباس شخصی، با اعتراض مردم حاضر در صحنه روبرو شدند، با این حال پس از رهایی وی توسط مردم، مجددا توسط نیروهای امنیتی بازداشت می‌شود.
گفتنی است که انتشار این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی که جوان معترض را در چهار راه طالقانی کرج در حالی نشان می‌دهد که روی یک صندوق صدقات ایستاده و نسبت به تیراندازی و قتل سوختبران و شهروندان معترض در سیستان و بلوچستان نشان می‌دهد، با واکنش بسیاری از طرف کاربران روبرو شده بود و حمایت زیادی از او به عمل آمد.

بنا به گزارشات منتشر شده تا لحظه تنظیم این خبر، از هویت، سرنوشت و محل نگهداری این شهروند معترض اطلاعی در دست نیست.
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments