کرونا؛ شرایط ورود مسافران به ایران اعلام شد

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی امروز جمعه ۱۰ مرداد (۳۱ ژوئیه) به نقل از محمدرضا کریمیان، عضو هیئت مدیره و معاون فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام، شرایط جدید پذیرش مسافران ورودی به ایران در شرایط پاندمی کرونا را اعلام کرد.

کریمیان درباره شرایط جدید ورود مسافران به ایران گفته است که به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا همه مسافران ورودی به فرودگاه بین‌المللی امام از تاریخ ۱۵مرداد (پنجم اوت) می‌بایست به هنگام ورود نتیجه منفی آزمایش تشخیص ویروس کرونا را با اعتبار حداکثر ۹۶ ساعت از کشور مبدا، ارائه کنند.

معاون فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام افزود که مسافران باید علاوه بر تکمیل فرم خوداظهاری سلامت، جواب منفی تست به زبان انگلیسی و با تایید مقامات صلاحیت‌دار بهداشتی کشور مبدا را هنگام ورود به نمایندگان وزارت بهداشت تحویل دهند.

کریمیان گفته است غربال‌گری برای همه مسافران در بدو ورود به کشور انجام خواهد شد.

کریمیان با تاکید بر اهمیت اجرای این پروتکل‌ تاکید کرد که مسافران با تابعیت غیر ایرانی در صورت به همراه نداشتن تست منفی کرونا، اجازه ورود به کشور را نداشته و بازگردانده خواهند شد. همچنین از مسافران با تابعیت ایرانی نیز در صورت به همراه نداشتن تست کووید-۱۹، آزمایش گرفته شده و تا تعیین نتیجه، به مدت ۴۸ ساعت در قرنطینه نگهداری خواهند شد و هزینه انجام تست کرونا و اقامت در محل قرنطینه، به طور کامل بر عهده مسافر خواهد بود.

نظرات