کرونا؛ مخالفت ها در قم با برگزاری مراسم محرم

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
کرونا؛ مخالفت ها در قم با برگزاری مراسم محرم

محمدتقی فاضل میبدی از مدرسین حوزه علمیه قم امروز در مخالفت با برگزاری مراسم محرم در شرایط بحران کرونا در کشور گفت: اگر نظر کارشناسان بر این باشد که ممکن است و احتمال دارد در عزاداریها و احیای مراسم شیوع بیماری بیشتر شود، می‌توان گفت حتی برگزاری آن نه‌تنها مستحب نیست، بلکه حرام است. چون احتمال شیوع زیاد است و نباید برگزار کرد.

وی گفت: این که به نام دین ااحتمالاً افراد را بیمار کنیم یا به کام مرگ بکشانیم، اتفاق بسیار بدی است. عده‌ ای طوری وانمود می‌کنند که گویی با تعطیلی مراسم عزاداری بناست دین از پا دربیاید. عزاداریهای امروز ما، به‌دلیل وجود انحراف و خرافات، بدون کرونا هم بدون آسیب نیست.

وی خطاب به روحانی گفت: تعجب می‌کنم. چرا به‌ گونه‌ ای صحبت کردند که ما حتماً مراسم محرم را برگزار می‌کنیم و از شرط زدن ماسک گفتند؟ امروز در روستاها چه کسی ماسک می‌زند؟ اصلاً چه کسی ماسک گیرش می‌آید؟ افراد زیادی در جامعه حتی پول خرید ماسک ندارند. نیمی از مردم به هر دلیل از ماسک استفاده نمی‌کنند. حتی در پایتخت که شهر پیشرفته‌ای است، بسیاری از مردم ماسک نمی‌زنند. این‌که به نام امام حسین و به نام دین هزاران انسان را بیمار کنیم و تعداد زیادی را به کام مرگ بکشانیم، اتفاق بسیار بدی است.

حمله وزارت خارجه آمریکا به روحانی

وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه در توئیتی با اشاره به دروغ های روحانی در مورد کرونا نوشت:‌ این بار روحانی با زندگی ایرانیان بی گناه بازی می کند. وی سعی دارد که این بار آمار بالای موارد مبتلایان را برگردن مجالس عروسی بیندازد.

این منبع نوشت: با وجود این که دولت روحانی در دیماه کاملا از بیماری کرونا آگاه بود، ولی انتخابات تقلبی مجلس، مراسم تشییع گسترده برای فرماندهان سپاه پاسداران… و مراسم دولتی در ماه رمضان را برگزار کردند. اما به گفته روحانی، مقصر خود شما (مردم) هستید.

۷۰میلیون نفر در استان های قرمز

در همین حال معاون وزارت بهداشت در ایران سه‌ شنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی در مورد وضعیت قرمز کرونا در تهران گفت: اکثر استانها نسبت به وضع گذشته که در رده‌های آبی و سفید جدول ارزیابی قرار داشتند به رنگ قرمز درآمده‌اند و این یعنی فاجعه، البته فاجعه اصلی در تهران رخ داده است و تهران در ردیف سوم آمار بالای مبتلایان و فوتی ها قرار دارد و به رنگ ماه‌های اسفند و فروردین در آمده است.

حریرچی گفت: در حال حاضر فقط ۵استان در وضعیت قرمز نیستند، یعنی از ۸۲ الی ۸۳میلیون جمعیت، ۷۰میلیون و ۵۰۰هزار نفر در استانهای قرمز هستند.

نظرات