کرونا در اروپا؛ اجرای قانون منع رفت و آمد در فرانسه

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

۱۲ دقیقه پیش

در فرانسه صاحبان رستوران نسبت به قانون منع آمد و شد معترض هستند

توضیح تصویر،

در فرانسه صاحبان رستوران نسبت به قانون منع آمد و شد معترض هستند

از شب گذشته قانون منع رفت و آمد شبانه در شهر پاریس و هشت شهر دیگر فرانسه به اجرا گذاشته شد.

دولت فرانسه با این قانون بحث‌برانگیز سعی بر آن دارد تا میزان شیوع ویروس کرونا را در شهرهای بزرگ کنترل کند.

در حال حاضر فرانسه به یکی از مراکز اصلی شیوع ویروس کرونا تبدیل شده است.

رستوران‌ها نسبت به این اعمال این قانون اعتراض دارند زیرا کسب و کار آنها در جریان قرنطینه در بهار امسال نیز از رونق افتاده بود.

قرار است با توجه به افزایش شمار مبتلایان در ایتالیا نیز مقررات سختگیرانه‌ای اعمال شود.

ایتالیا که اولین کشور اروپایی بود که در موج اول شیوع ویروس کرونا به شدت آسیب دید، در روز شنبه یک رکورد جدید در میزان مبتلایان را به ثبت رساند.

نخست وزیر ایتالیا امروز محدودیت‌های جدید وضع شده برای این کشور را اعلام می‌کند.

رسانه‌های ایتالیا گفته‌اند که این محدودیت‌ها ممکن است شامل حال فعالیت‌های غیر مهم مانند باشگاههای ورزشی، استخرها و برنامه‌های ورزشی غیرحرفه‌ای بشود.

در فرانسه ۲۰ میلیون نفر تحت تاثیر مقررات منع رفت و آمد شبانه در شهرهای مارسی، لیون، لیل، تولوز و پاریس قرار می‌گیرند و حق ندارند از ساعت ۹ شب تا ۶ صبح از خانه‌های خود خارج شوند.

Empty Paris street

توضیح تصویر،

خیابان خلوتی در شهر پاریس

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه گفته است که این مقررات برای آن وضع شده تا به بیمارستان‌ها بابت افزایش شمار بیماران فشار وارد نشود.

اما بسیاری نگران تاثیر این مقررات بر کسب و کارها هستند.

فرانسه روز شنبه یک رکورد جدید در میزان مبتلایان به ثبت رساند و در طی یک شبانه‌روز ۳۲ هزار و ۴۲۷ نفر مبتلا جدید در این کشور شناسایی شد. رکورد قبلی در این کشور ۲۵ هزار ۸۶ نفر بود.

در اروپا چه خبر است؟

در کشور اسلواکی نخست وزیر این کشور اعلام کرده که از همه افراد بالا ۱۰ سال در این کشور تست کرونا گرفته می‌شود تا جلوی شیوع این بیماری گرفته شود. این کشور ۵ میلیون ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

بنا بر اعلام دولت تست کرونا مجانی خواهد بود با این حال روز شنبه معترضان به در این کشور به ساختمان‌های دولتی حمله کردند. گفته می‌شود معترضان که تعدادشان حدود ۵۰۰ نفر بوده وابسته به گروههای نئونازی و فوتبال دوستان افراطی بوده‌اند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از مردم خواسته تا در خانه‌ها بمانند تا میزان مبتلایان افزایش نیابد، وی گفته است: “ما باید هرچه می‌توانیم انجام بدهیم تا از شیوع بیشتر ویروس و از کنترل خارج شدن وضعیت جلوگیری کنیم”.

Protest in Bratislava

توضیح تصویر،

حدود ۵۰۰ نفر در براتیسلاوا پایتخت اسلواکی در اعتراض به مقررات وضع شده برای کنترل شیوع کرونا به ساختمانهای دولتی حمله کردند

همچنین روزنامه ال پائیس چاپ اسپانیا در گزارشی نوشت که در بین ماههای جولای تا اکتبر در این کشور بیش از ۱۱ هزار نفر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. این تعداد دو برابر آمار رسمی دولتی اعلام شده طی این ماههاست و وزارت بهداشت اسپانیا تنها مرگ ۵۴۰۰ نفر را اعلام کرده است.

سفر خانواده سلطنتی هلند در تعطیلات به یونان نیز موجب انتقادات فراوانی شد و آنان مجبور به نیمه‌کاره گذاشتن سفر و بازگشت به هلند شدند. سفر خانواده سلطنتی پس از اعلام محدودیت‌های جدید در این کشور انجام شد و این امر موجب اعتراضات فراوانی گردید.

چه محدودیت‌هایی در اروپا بر قرار است؟

– از روز پنجشنبه لهستان در مناطق قرمز اقدام به تعطیلی مدارس و باشگاههای ورزشی کرد که ورشو پایتخت این کشور را نیز شامل می‌شود.

– در جنوب ایتالیا و شهر ناپل مدارس برای دو هفته تعطیل اعلام شد.

– در آلمان میخانه‌ها و رستورانها در مناطقی که شیوع کرونا بیشتر است باید زودتر از ساعت عادی تعطیل کنند.

– در پرتغال براساس اعلام دولت تنها ۵ نفر حق دارند با یکدیگر ملاقات کنند و عروسی‌ها و مراسم‌های مذهبی تنها تا ۵۰ نفر مجاز بوده و مهمانی‌های دانشجویان ممنوع است.

– در ایالت کاتالونیا اسپانیا، رستوران‌ها تنها حق دارند تنها غذای بیرون‌بر ارائه کنند و باشگاههای ورزشی و اماکن فرهنگی تنها با ۵۰ درصد ظرفیت حق فعالیت داشته و فروشگاهها و پاساژهای خرید نیز تنها با ۳۰ درصد ظرفیت باید باز باشند.

– در هلند تمامی میخانه‌ها و رستوران‌ها و کافه‌ها از چهار روز پیش بسته شده و رستوران‌ها فقط حق دارند غذای بیرون‌بر به مشتریان بدهند و هر خانه روزانه تنها می‌تواند میزبان ۳ نفر مهمان باشد.

– روسیه نیز اعلام کرد که در مسکو پایتخت این کشور جابه‌جایی‌ها محدودتر می‌شود و از روز دوشنبه مدارس گروه سنی ۱۳ تا ۱۸ سال تعطیل خواهد بود.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments