کرونا در ایران؛ موج دوم مرگ بلندتر از موج اول

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
کرونا در ایران؛ موج دوم مرگ بلندتر از موج اول

به‌رغم ابراز خوش‌بینی روحانی نسبت به کنترل شیوع ویروس کرونا در ایران، فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلان‌شهر تهران نسبت به ساده‌انگاری در مقابله با این ویروس هشدار داد.

به گزارش ایسنا، دکتر زالی از طولانی شدن روند مقابله با همه‌گیری کرونا در تهران سخن گفته و از امواج بعدی شیوع این ویروس خبر داده است. وی افزود: شعار ندهید، پرچم افتخار بالا نبرید. طرح شکست کرونا یک شعار هیجانی بیش نیست. باید روش‌های مدیریتی تاثیرگذار اعمال شود.

در این میان برگزاری مراسم عزاداری محرم نیز به نگرانی‌های بیشتر در مورد افزایش کنترل نشده شمار مبتلایان به کرونا دامن زده است.

روزنامه ستاره صبح امروز در این باره خطاب به مقامات حکومتی نوشت: به ‌جای تصمیمات غیرکارشناسانه برای کنترل موج دوم کرونا در ایران تصمیمات کارساز و مؤثر بگیرید و فکری به‌حال وضعیت تأسف‌بار تأمین داروهای بیماران کرونا بکنید. کادر درمان در حال فرسایش است، دهها هزار ایرانی داغدار عزیزانشان و میلیون‌ها ایرانی بیکار شده‌اند. به‌جای مدیریت بهتر و مؤثرتر بحران با استفاده از تجربه جوامع موفق‌، با آزاد کردن تجمع محرم بر عمق بحران و تعداد قربانیان کرونا خواهید افزود. ایران با موج دوم مرگِ بلندتر از موج اول مواجه است.

فیلمی از بیمارستان بهارلوی تهران منتشر شده که در آن صحنه‌هایی از بخش کرونای این بیمارستان را به نمایش می‌گذارد. در این بیمارستان تمامی تخت‌ها به طور کامل توسط بیماران بدحال مبتلا به کرونا پر شده است.

[embedded content]

www.youtube.com/watch?v=MtnVAtwtPUg

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.

DOWNLOAD

نظرات