کرونا در جهان؛ افزایش شمار مبتلایان و درگذشتگان در استرالیا

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

۲۶ دقیقه پیش

کرونا

استرالیا از زمان شیوع ویروس کرونا شاهد بدترین رکورد از نظر تعداد مبتلایان و جانباختگان بوده است. ایالت ویکتوریا با ۷۲۳ مورد جدید ابتلا و مرگ ۱۳ نفر شاهد موج دوم ویروس کروناست.

فرماندار ویکتوریا گفته که تمامی درگذشتگان در دهه ۷۰ یا ۸۰ زندگی خود بودند.

قرار است محدودیت‌هایی رای گردهمایی‌های خصوصی شامل مراسم ازدواج و عزاداری در برخی مناطق برقرار شود.

این احتمال وجود دارد که قرنطینه شش هفته‌ای در ملبورن، مرکز این ایالت که در هفتم ماه جاری برداشته شده بود، بار دیگر به اجرا گذاشته شود.

از تمام ساکنان این ایالت خواسته شده تا از نیمه شب یکشنبه در مکان‌های عمومی ماسک بزنند.

ایالت‌های دیگر در استرالیا مرزهای خود را با ویکتوریا بسته‌اند.

استرالیا تا قبل از افزایش موارد ابتلا در ملبورن در اوایل ماه جاری (ژوئیه) در مهار کرونا نسبتا موفق عمل کرده بود. این کشور پیش از این از ابتلای ۱۶ هزار نفر و مرگ ۱۸۹ نفر خبر داده بود.

اما با شیوع کرونا در ملبورن که در ماه گذشته آغاز شد، آمار مبتلایان را تنها در یک ماه به بیش از ۷۰۰۰ نفر رسانده است.

مرگ بیش از ۱۵۰ هزار نفر در آمریکا

در آمریکا، تازه ترین گزارش‌ها حاکی از مرگ بیش از ۱۵۰ هزار نفر براثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ است. اکثر ایالت‌های این کشور در حال حاضر درگیر مقابله با همه گیری گسترده ویروس کرونا هستند.

امریکا از نظر شمار مبتلایان و درگذشتگان در رده اول در جهان قرار دارد.

در این کشور بیش از ۴ میلیون نفر به کرونا مبتلا شده‌اند.

در فلوریدا برای دومین روز متوالی تعداد افراد درگذشته به شدت افزایش داشته است.

کرونا

رکورد تازه مبتلایان جدید در هند

در هند شمار موارد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته به رکورد تازه‌ای رسیده است. تست کرونای بیش از ۵۲ هزار نفر مثبت اعلام شده است.

موارد ابتلا در ایالت‌های ماهاراشترا، تامیل نادو و آندرا پرادیش در حال افزایش است.

هند پس از آمریکا و برزیل، سومین کشور جهان از نظر شمار مبتلایان به کووید ۱۹ است.

در این کشور تاکنون حدد ۳۲ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

برغم افزایش شمار مبتلایان، دولت محدودیت‌های بیشتری را روز گذشته در این کشور لغو کرد و به سالن‌های ورزشی و باشگاه‌های یوگا اجازه بازگشایی داد.

دولت می‌گوید که بیش از یک میلیون نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند ولی نرخ مرگ و میر را پایین تر از میانگین جهانی عنوان کرده است.

ویتنام درگیر با اولین شیوع کرونا

در ویتنام، در حالی که تلاش می‌شود تا با اولین موج شیوع ویروس کرونا در بیش از سه ماه مقابله شود، از دهها هزار نفر از مردم درخواست شده تا به مراکز کنترل بیماری‌ها بروند.

وزارت بهداشت ویتنام گفته از افرادی که از اول ماه ژوئیه به شهر ساحلی دانانگ سفر کرده‌اند، خواسته شده تا خود را معرفی کنند.

در هانوی، پایتخت، گردهمایی‌های بزرگ ممنوع شده و از نیمه شب گذشته میخانه‌ها در این شهر تعطیل شده است.

۹ مورد جدید ابتلا امروز در این کشور تایید شده است.

موج جدیدی از ابتلای به کرونا از هفته گذشته در شهر ساحلی دانانگ دیده شده است.

کرونا
کرونا
  • برزیل دومین کشور از نظر شمار مبتلایان به کرونا در جهان، ممنوعیت چهارماهه‌ای را که برای ورود به این کشور از راه هوایی اعمال شده بود، لغو شده است. دولت در مورد اقدامات اخیر برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا توضیحی نداده، اما گفته شده که این کشور در تلاش است تا صنعت توریسم را که به شدت تحت تاثیر این شیوع قرار گرفته، احیا کند.
  • وزارت خارجه ژاپن قصد دارد ممنوعیت ورود مجدد برخی از شهروندان خارجی به این کشور را هفته آینده لغو کند. در حدود ۹۰ هزار خارجی که مجوز اقامت در ژاپن را دارند در حال حاضر به دلیل محدودیت های اعمال شده، نتوانسته اند به این کشور باز گردند.
  • در پاراگوئه پس ازآن دولت دستور داد تا در بخش‌هایی از کشور بار دیگر محدودیت های قرنطینه برقرار شود، اعتراضات خشونت آمیزی رخ داده است. گزارش‌ها از درگیری پلیس با معترضان در خیابان‌های شهر سیوداد دل استه در مرز با برزیل خبر می‌دهد.
نظرات