کرونا در جهان؛ چهارم شدن هند و کشف ویروس در مرغ منجمد وارداتی از برزیل به چین

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

۹ دقیقه پیش

بیمارستان هند

توضیح تصویر،

بیمارستان‌های هند پر از بیماران مبتلا به کرونا هستند

شمار جان‌باختگان کرونا در هند از ۴۷ هزار نفر بیشتر شده و این کشور از نظر بالاترین آمار مرگ در اثر کرونا در جایگاه چهارم جهان قرار گرفته است.

هند روز پنجشنبه، ۱۳ اوت از مرگ ۹۴۲ نفر و شناسایی ۶۶ هزار و ۹۹۹ مورد ابتلا در یک شبانه روز خبر داد. این بالاترین آمار ابتلای روزانه به بیماری کووید ۱۹ در این کشور است. شمار مبتلایان در این کشور نزدیک به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است.

بر اساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز، هند اکنون از بریتانیا که آمار موارد فوت در اثر کرونا در آن ۴۶ هزار و ۷۹۱ نفر بوده است، پیشی گرفته است.

دیروز مقامات بهداشتی بریتانیا اعلام کردند که بنا بر معیارهای جدید شمارش، آمار مرگ در اثر کرونا در این کشور کمتر از آن چیزی است که اعلام شده و ۴۱ هزار و ۳۲۹ نفر است.

کارشناسان می‌گویند که سرعت سرایت و شیوع کرونا در هند بالاست و به دلیل جمعیت زیاد، پیدا کردن و کنترل زنجیره‌های انتقال ویروس دشوار است.

اما متخصصان همه‌گیری بیماری‌ها هم می‌گویند که این آمار نسبت به جمعیت زیاد هند مساوی است با ۳۳ نفر در هر یک میلیون نفر جمعیت که در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکا شمالی رقم بالایی نیست.

یک مقام انجمن پزشکان هند در گفت و گو با بی‌بی‌سی هشدار داد که وضعیت در هند بسیار جدی است و اگر دولت اقدام فوری نکند، شمار مبتلایان روزانه که از همه کشورهای جهان بالاتر است، برای هفته‌ها یا شاید ماه‌ها ادامه خواهد داشت.

مقامات هند از ماه مارس، فروردین، محدودیت‌ها برای کنترل شیوع کرونا را اعمال کردند. همه پروازهای خارجی متوقف شد و نزدیک به دو ماه محدودیت تردد وجود داشت.

اما به دنبال بحران اقتصادی ناشی از این تعطیلی، هند از اواخر ماه ژوئن به کسب و کارها اجازه فعالیت داد و موارد آزمایش را افزایش داد. پس از آن بود که آمار مبتلایان رو به افزایش گذاشت.

در برخی از ایالت‌های هند، در پی افزایش شمار مبتلایان، محدودیت تردد مجددا برقرار شده است.

اولین مورد ابتلا به کرونا در کمپ پناهجویان در جزیره یونانی خیوس

کمپ پناهجویان در

یونان از شناسایی اولین مورد ابتلا به کووید۱۹ در یک کمپ پناهجویان در خیوس خبر داد.

این کمپ با ۳۸۰۰ پناهجو یکی از مکان‌های پر ازدحام است که نگرانی‌هایی درباره وضعیت بهداشتی آن وجود دارد.

وزیر مهاجرت یونان، به خبرگزاری فرانسه گفت که نتیجه آزمایش یک مرد پناهجوی ۳۵ ساله اهل یمن در کمپ ویال، در جزیره خیوس مثبت بوده است.

به گفته این مقام رسمی، این مرد در بیمارستان محلی قرنطینه شده و از ۳۰ نفر دیگر هم که با او در تماس بودند آزمایش گرفته خواهد شد.

در سرزمین اصلی یونان مواردی از ابتلا به کرونا در میان پناهجویان دیده شده بود اما این اولین مورد در اردوگاه‌های پرجمعیت پناهجویان در جزایر این کشور است.

کشیدن سیگار

مسئولان محلی گالیسیا در شمال اسپانیا، به دلیل نگرانی از افزایش شیوع کرونا، کشیدن سیگار در فضاهای عمومی را ممنوع کردند.

کشیدن سیگار در خیابانها و اماکن عمومی مثل رستورانها، بارها و جاهای دیگری که فاصله‌گیری ممکن نباشد، ممنوع شد.

این اولین منطقه در اسپانیاست که این مقررات را وضع کرده است اما انتظار می‌رود سایر مناطق هم از این قاعده پیروی کنند.

اسپانیا با موج دوم شیوع بیماری رو به رو شده است. آمار روزانه مبتلایان که در ماه ژوئن به کمتر از ۱۵۰ نفر رسیده بود دوباره به بیش از ۱۵۰۰ نفر در ماه اوت رسیده است.

دیروز آخرین آمار روزانه حاکی از ابتلای ۱۶۹۰ نفر در یک بیست و چهار ساعت منتهی به چهارشنبه بوده است. مجموع مبتلایان به ۳۳۰ هزار نفر رسیده است.

ویروس کرونا در بال مرغ های منجمد وارداتی از برزیل

مقامات شهر شنژن در استان گوانگ دونگ در جنوب چین می‌گویند که آزمایش کرونا از سطح بال مرغ منجمدی که از برزیل وارد شده است، مثبت و حاکی از آلودگی به ویروس کرونا است.

به گفته مقامات این شهر انجام این آزمایش از محموله های وارداتی از رویه های معمول است.

مقامات محلی می‌گویند که نتیجه آزمایش همه افرادی که به نوعی با این محموله ارتباط داشتند و حتی مواد غذایی که در کنار این محموله نگهداری می‌شد، منفی بوده است.

دیروز هم رسانه های دولتی چین گزارش داده بودند که در یک بسته میگوی منجمد که از اکوادور وارد شده بود، در شهر ووهو در شرق چین، ویروس کرونا پیدا شده است.

این دو مورد، این نگرانی را ایجاد کرده که سرایت بیماری از طریق صادرات و واردات مواد غذایی صورت بگیرد.

اولین موارد آلودگی ویروس کرونا به یک بازارچه فروش ماهی و محصولات دریایی در شهر ووهان چین مشاهده شده بود.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments