کشته شدن راننده بعد از تذکر استفاده از ماسک/ عکس

جستجو

کشته شدن راننده بعد از تذکر استفاده از ماسک/ عکس

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
فیلیپ مونگیوت,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
یک راننده اتوبوس در فرانسه که از دو مسافر بر اساس مقررات خواسته بود درون اتوبوس از ماسک استفاده کنند، مورد ضرب و جرح قرار گرفت و در بیمارستان جان باخت. این مسئله واکنش هایی را در بین رهبران سیاسی فرانسوی برانگیخت.

یک راننده اتوبوس در فرانسه که از دو مسافر طبق قوانین خواسته بود داخل اتوبوس از ماسک استفاده کنند، مورد ضرب و جرح قرار گرفت و در بیمارستان جان باخت. این موضوع واکنش‌هایی را در بین رهبران سیاسی فرانسوی برانگیخت.

فیلیپ مونگیوت، ۵۹ ساله آخر هفته گذشته بر اثر این حمله در شهر جنوب غربی بایون، دچار مرگ مغزی شد و روز گذشته در بیمارستان درگذشت.

ماری دختر این راننده اتوبوس با اعلام این خبر به خبرگزاری فرانسه گفت: «تصمیم گرفتیم که درمان را رها کنیم. پزشکان موافق این موضوع بودند و ما نیز هم‌نظر آن‌ها شدیم.»

پس از حمله، دو مرد متهم به اقدام به قتل شده‌اند که هم اکنون ژروم بورییر، دادستان به خبرگزاری فرانسه گفته است که پس از مرگ آقای مونگیوت آن‌ها خواستارتشدید اتهام‌ها شده‌اند.

ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه به این راننده اتوبوس ادای احترام کرد.

وی در توئیتی نوشت: «جمهوری [فرانسه] او را به‌عنوان یک شهروند نمونه می‌شناسد و او را فراموش نمی‌کند. قانون عاملان این جنایت ننگین را مجازات خواهد کرد.» وی این حمله را «بزدلانه» توصیف کرد.

ژرار دارمنن، وزیر کشور جدید فرانسه که قرار است روز شنبه با برخی از رانندگان اتوبوس شهر بایون ملاقات کند و درباره اوضاع امنیتی بحث شود، این حمله را «عملی شنیع» عنوان کرد.

وی افزود: «عاملان بزدل این حمله نباید بدون مجازات رها شوند.»

خانواده آقای مونگیوت روز چهارشنبه راهپیمایی در سکوت را ترتیب دادند و از ایستگاه اتوبوسی که این حمله در آنجا رخ داد حرکت اعتراضی خود را آغاز کردند.

همکاران آقای مونگیوت پس از این حمله دست از کار کشیدند اما از روز دوشنبه طبق توافق‌های صورت گرفته در تضمین موارد امنیتی کار خود را از سر می‌گیرند.

دادستانی فرانسه همچنین اعلام کرد که علاوه بر دو متهم اصلی، سه نفر دیگر نیز در این رابطه متهم شده‌اند؛ دو نفر به دلیل کمک نکردن به شخص در معرض خطر و نفر سوم برای تلاش در مخفی کردن مظنون به حمله، متهم شده‌اند.

دو متهم اصلی این حمله ۲۲ و ۲۳ ساله هستند و پیش از این در اداره پلیس پرونده داشته‌اند.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments