کشته و مصدوم شدن ۲۸مسافر بر اثر سقوط یک مینی بوس به قعر دره در کامیاران

جستجو

کشته و مصدوم شدن ۲۸مسافر بر اثر سقوط یک مینی بوس به قعر دره در کامیاران

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

روز پنجشنبه ۱۱ شهریورماه ۱۴۰۰، بر اثر سقوط یک مینی‌ بوس به دره در مسیر پالنگان شهرستان کامیاران، ۲۸ مسافر کشته و زخمی شدند.
خالدی، سخنگوی اورژانس گفت: «بر اثر سقوط یک مینی بوس به دره و واژگون شدن آن در پلنگان شهرستان کامیاران، متاسفانه ۱۶ تن از سرنشینان فوت کردند».
به گفته سخنگوی اورژانس در حادثه دردناک سقوط یک مینی بوس ۱۶ مسافر کشته شدند که در بین آنها کودک نیز دیده می‌شود.
خالدی افزود: «با تلاش نیرو‌های امداد ۱۲ تن از مجروحان، از جمله یک نوجوان ۱۲ ساله از دره خارج و به مراکز درمانی منتقل شدند.»
وی از انتقال یکی از مجروحان به دلیل شرایط وخیم جسمی توسط بالگرد به بیمارستان خبر داد.
بنا به گزارش رسیده از منابع محلی، این مینی‌بوس از سمت شهر مریوان (اهالی روستای پیرصفا) به سمت زیارتگاه ویس قرنی در شهرستان کامیاران در حرکت بود. در بین راه و در مسیر روستای پالنگان (پایین‌تر از روستای تفین) به داخل دره سقوط می‌کند. در این حادثه متاسفانه جمعاً ۱۶ مسافر کشته و ۱۲ مسافر نیز زخمی شدند. در بین مسافرین یک کودک ۱۲ ساله نیز هست. در ضمن حال دو نفر از مصدومین وخیم اعلام شده است. یکی از مصدومان با بالگرد به بیمارستان سینا کامیاران و سپس از آنجا به مراکز درمانی سنندج منتقل شده است.
این جاده که از نقاط باریک و صعب‌العبور می‌گذرد از کمترین استانداردهای جاده‌ای برخوردار نیست.
رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در این باره گفت: «این حادثه بار دیگر شرایط نامناسب جاده‌های غیراستاندارد کردستان و راه‌های مواصلاتی تاسف‌بار این استان را به ما یادآوری کرد.» وی از مسئولان دولتی خواست که تفکر سنتی را برای بهبود وضعیت جاده‌های کردستان کنار بگذارند. همچنین با برنامه و اراده حقیقی، بدنبال تغییر وضعیت راه‌های مواصلاتی کردستان باشند.
محسن فتحی در ادامه گفت: «مسئولین و بخصوص مسئولین راه و شهرسازی، یک بار برای همیشه بدون شعار و با عمل، عنوان جاده مرگ را از راه‌های این استان بزدایند.»
جاده‌های ایران به دلیل وضعیت غیراستاندارد و عدم بازسازی و خرابی آنها، عامل بسیاری از تصادفات و مرگ و میرهای جاده‌ای است.
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
خبر بده در مورد
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات