کشف اطلاعاتی جدید از استراتژی ویروس کرونا برای حمله به بدن

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
حمله ویروس کرونا به بدن,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
اطلاعاتی جدید از استراتژی ویروس کرونا برای حمله به بدن کشف شد.

یک تیم بین المللی از محققان به اطلاعات تازه ای در مورد استراتژی حمله ویروس کرونا به بدن دست یافته است. این اطلاعات میتواند به ساخت دارویی مؤثر برای تقویت سیستم ایمنی بعد از ورود ویروس کرونا به بدن کمک کند.

به گزارش انتخاب به نقل از دویچه وله، یک گروه تحقیقاتی بین المللی به سرپرستی پژوهشگری از دانشگاه گوته (فرانکفورت) در آلمان به راهبردی دست یافته که میتوان بر مبنای آن دارویی با تأثیر مضاعف برای مقابله با ویروس کرونا ساخت.

سرپرست این گروه بیوشیمیستی به نام ایوان دیکیچ است کشف کرده یک ویروس کرونا (corona) پروتئینی به نام PLpro دارد که دو عملکرد مهم دارد. یک:امکان تکثیر آن در بدن را فراهم می کند. و دو:فعالیت سیستم ایمنی بدن را مختل می کند.

هنگامی که ویروس کرونا به سلول های بدن حمله می کند، آنها را ناچار به تولید پروتئین PLpro می کند.

حمله ویروس کرونا به بدن,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی

تولید این پروتئین از یک طرف به بلوغ وتکثیر ویروس های جدید کمک می کند و از طرف دیگر ساخت اینترفرون های نوع یک را سرکوب می کند. “اینترفرون یک” بعد از آلودگی در سلول های بدن تولید می شود. این ماده دستگاه ایمنی بدن را فعال می کند و باعث حمله آن به سلول آلوده و از بین بردن آن می شود.

پژوهشگران فرانکفورت، مونیخ، ماینز، فرایبورگ و لیدن ترکیبی به نام GRL- 0617 را در آزمایشگاه بررسی کرده اند که میتواند پروتئین PLpro را مهار کند.

اگر این ترکیب یا ترکیبات مشابه در آزمایش بالینی هم کارآیی خود را ثابت کنند، میتوان امیدوار بود که دارویی برای مهار ویروس ساخته شود که پاسخ ایمنی بدن را هنگام حمله کرونا تقویت کند.

مطالعات این محققان همچنین تائید می کند ابتلا به ویروس جدید کرونا در مقایسه به سایر ویروس های این خانواده و ویروس های آنفلوانزا (Influenza) واکنش اینترفرونی ضعیف تری در بدن انسان ایجاد می کند.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

نظرات