کلاهبرداری چینی‌ها درباره اثربخشی واکسن سینواک

جستجو

کلاهبرداری چینی‌ها درباره اثربخشی واکسن سینواک

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم (1 رای)
Loading...

آخرین نتایج منتشر شده از آزمایشات بالینی برزیل نشان می‌دهد، کروناواک، واکسن شرکت داروسازی سینواک چین تنها ۵۰.۴ درصد موثر بوده است. این نشان می‌دهد اثربخشی این واکسن به میزان قابل توجهی کمتر از داده‌های انتشار یافته قبلی است.

به گزارش سایت برترین ها، کروناواک شرکت سینواک واکسنی غیرفعال است یعنی از بخش‌هایی از ویروس مرده استفاده می‌شود تا دستگاه ایمنی بدن در مقابل آن واکنش نشان دهد بدون اینکه بیماری شدید ایجاد کند.

آزمایش‌های مراحل نهایی این واکسن در برزیل انجام شد که از نظر میزان مرگ و میر و ابتلا یکی از آلوده‌ترین کشورهای جهان است.

آزمایش‌های مربوط به واکسن سینواک در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ و بعد از اینکه یکی از داوطلبان جانش را از دست داد مدت کوتاهی متوقف شد، اما بعد اینکه مشخص شد این مرگ ربطی به واکسن نداشته دوباره از سر گرفته شد.

چین با تولید واکسن کروناواک ساخت شرکت سینواک وارد رقابت جهانی برای تولید واکسن کووید۱۹ شده بود. تا کنون چندین کشور از جمله اندونزی، ترکیه و سنگاپور این واکسن را سفارش داده‌اند.

نتایج مختلف در کشورهای متفاوت
هفته گذشته انستیتوی بوتانتان که آزمایش‌های خود را در برزیل انجام می‌دهد اعلام کرد که این وکسن در موارد “خفیف تا شدید” بین ۷۸ درصد اثر بخشی دارد.
اما روز سه‌شنبه آنها در جمعبندی خود اعلام کردند که این آمار شامل “عفونت‌های بسیار خفیف” نمی‌شود، از جمله کسانی که واکسن دریافت کرده‌اند و به کمک بالینی نیاز ندارند.

اکنون محققان با درج این داده‌ها می‌گویند درصد اثربخشی سینواک حدود ۵۰.۴ دهم درصد است. اما بوتانتان تأکید کرد که واکسن در پیشگیری از موارد خفیف که نیاز به درمان دارند تا ۷۸ درصد و در جلوگیری از موارد متوسط ​​تا جدی ۱۰۰ درصد موثر است.

آزمایش‌های سینواک در کشورهای مختلف نتایج متفاوتی را ارائه داده است.

به عنوان مثال پژوهشگران در ترکیه میزان اثربخشی این واکسن را ۹۱.۲۵ درصد عنوان کردند. در حالی که بنابر نتایج آزمایش‌هایی که در اندونزی اعلام شد این واکسن ۶۵.۳ درصد موثر است.

انتقادها و نگرانی‌هایی وجود دارد که آزمایش‌های واکسن‌های چین در مقایسه با نمونه‌های غربی از نظارت و شفافیت لازم برخوردار نباشد.سینوواک تنها واکسن کرونای چین نیست. سینوفارم، یک واکسن دیگر این کشور است.

سینوفارم اولین بار واکسن‌ کرونای تولیدی این کشور است که برای استفاده عموم تایید شده است. سینوفارم داده‌هایی منتشر کرده که اثربخشی این واکسن را ۷۹ درصد نشان می‌دهد.

خطرناک‌ترین واکسن کرونا، واکسن متحد خامنه‌ای است!

واکسن چینی ساخت سینوفارم خطرناک‌ترین و پر عوارض‌ترین واکسن ضد کرونا است.

به گزارش اعتماد آنلاین، یک پزشک اهل شانگهای می‌گوید واکسن چینی 73 نوع عوارض دارد و ناامن‌ترین واکسن در میان واکسن‌های ضد کرونا در جهان است.

تائو لینا، پزشک شانگهای اعلام کرد واکسن سینوفارم 73 عارضه جانبی دارد. او برای 4.8 میلیون دنبال کننده خود آن را “ناامن ترین” واکسن در جهان توصیف کرد.

اما این کارشناس پس از انتشار اظهاراتش، انتقاد از این واکسن را انکار کرد و رسانه های خارجی را به دلیل “پیچاندن” و “سوء استفاده” از سخنانش محکوم کرد!

به نظر می رسد او تحت فشار مقامات حکومت کمونیستی چین اظهاراتش را پس گرفته و برخی مخالفان چینی مقیم خارج از کشور هشدار داده‌اند او به زودی توسط ماموران چینی سر به نیست خواهد شد.

چرا در ایران به واکسن چینی کرونا اعتماد ندارند؟

عباس عبدی روزنامه نگار و تحلیلگر در یادداشتی در روزنامه اعتماد در باره بی اعتمادی مردم به واکسن چینی نوشت: اولین آن بی‌اعتمادی به حکومت است. یکی از دوستان تماس گرفته بود و درباره وضعیت مصرف بالای این روز‌های گاز و اینکه چگونه می‌توان آن را کاهش داد نظر مرا پرسید. البته منظورش از منظر فعالیت رسانه‌ای بود. سپس گفت با توجه به مساله مازوت و آلودگی هوا موضوع مهم است و حتی دست‌اندرکاران امر نیز قرار است در این باره به مردم توصیه کنند و گزارش دهند.

گفتم هر کاری می‌کنید، لطفا از طریق دست‌اندرکاران از مسوولان مردم چیزی نخواهید، چون نتیجه معکوس دارد. آن هم در سالگرد سقوط هواپیما؟! شلختگی کامل در اظهارنظرات و گفتار‌ها وجود دارد. نه اینکه همه آن‌ها نادرست و دروغ است که اگر چنین بود قابل تحمل بود. مشکل این است که آنان چند نکته را کمتر توجه می‌کنند. اول اینکه حکومت از نظر مردم کل یکپارچه است. هنگامی که یک بخش آن خالی‌بند و در بیان وعده‌ها و اخبار بی‌مبالات است مردم آن را به همه مسوولان تسری می‌دهند و این تعمیم مردم منطقی نیز هست.

ما در سطح شخصی می‌گوییم فلانی راستگو و فلانی دروغگو است و همه را یک کاسه نمی‌کنیم، ولی در سطح نهادی، مسوولان را نمایندگان نهاد قدرت می‌دانند و وجه خصوصی آنان را برجسته نمی‌کنند هر کدام دروغ بگویند به کل آنان تعمیم می‌دهند.

نکته دوم اینکه نتیجه مخلوط راست و دروغ، می‌شود دروغ و بدی ماجرا این است که راست‌ها قربانی دروغ‌ها می‌شوند و این بدتر از زمانی است که همه گزاره‌ها دروغ باشند، زیرا هیچ راستی قربانی آن‌ها نمی‌شود. نکته سوم غلبه نگاه کوتاه‌مدت است. مدیران، چون به صفت فردی در قدرت حضور دارند، نتایج کوتاه‌مدت برای آنان نقد و مهم‌تر از نتایج بلندمدت است که نسیه است و این برای حکومت مثل سم است.

عبدی نوشت: هنگامی که در کوتاه‌مدت بی‌اعتمادی حاکم شد، بازسازی آن بسیار سخت و زمانبر است. داستان چوپان دروغگو را برای همین آموزش می‌دادند. بنابراین حکومت حتی اگر بخواهد هم قادر نیست که در این باره به مردم توصیه کند که از این واکسن استفاده کنند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments