کمتر نشستن و پیاده روی بیشترچه تاثیری بر کاهش خطر بیماری قلبی دارد؟

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم (1 رای)
Loading...
اثر پیاده روی بر کاهش خطر بیماری قلبی
نتایج دو مطالعه نشان می دهد سبک زندگی بی تحرک ریسک ابتلا به نارسایی قلبی را افزایش می دهد و پیاده روی موجب کاهش ریسک فشارخون بالا می شود.

به گزارش مهر، نتایج مطالعه جدید نشان می دهد زنانی که به خاطر پاندمی کووید ۱۹ مدت زمان زیادی را در منزل سپری می کنند لازم است برای پیاده روی بیرون بروند و مدت زمان کوتاهی را جلو کامپیوتر یا تلویزیون بگذرانند.

پژوهشگران دانشگاه بافالو نیویورک در دو مطالعه جدید خود دریافتند زنانی که وارد دوره یائسگی شده بودند و به پیاده روی آهسته رفته و زمان کمتری می نشستند کمتر با ریسک فشار خون بالا (Hypertension) و نارسایی قلبی رو به رو بودند.

دکتر «جین واکتاوسکی وند»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید:« پیاده روی و تحرک داشتن فعالیت های ساده ای هستند که میتوانند به راحتی در زندگی روزمره ما گنجانده شوند.»

نتایج نشان می دهد که صرف نظر از میزان کلی فعالیت بدنی، پیاده روی بیشتر و کم تحرکی کمتر میتواند برای سلامت قلب و عروق مفید باشد.

پژوهشگران پی بردند بین پیاده روی و کاهش ریسک فشارخون بالا و همچنین بین بی تحرکی و افزایش ریسک نارسایی قلبی (Heart failure) ارتباط وجود دارد.

اثر پیاده روی بر کاهش خطر بیماری قلبی
sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments