گرتا تونبرگ: قدرتمندان همچنان بحران اقلیمی را نادیده گرفته‌اند

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
گرتاحق نشر عکس Getty Images
Image caption گرتا توبنرگ در کنفرانس اسپانیا

گرتا تونبرگ فعال محیط‌زیستی سوئدی در نشست اقلیمی سازمان ملل در مادرید اسپانیا هشدار داده است کسانی که در قدرتند، همچنان بحران اقلیمی را نادیده می‌گیرند.

او پس از سفرش با قایق بر اقیانوس اطلس، وارد مادرید شد تا در این نشست شرکت کند. این نشست از دوشنبه پیش در حالی آغاز شده که دبیرکل سازمان ملل و دیگران هشدار داده‌اند که زمان برای حل بحران اقلیمی در حال از دست رفتن است.

خانم تونبرگ گفت جنبشی که برای هشدار نسبت به بحران اقلیمی آغاز کرده، فراگیر شده اما هنوز اقدام واقعی برای محدود کردن گرمای جهانی صورت نگرفته است.

او افزود آنها که از تغیییر هراس دارند، تلاش کرده‌اند تا صدای فعالان محیط‌زیستی را خاموش کنند.

بیشتر بخوانید:

انتظار می‌رود خانم تونبرگ هفته بعد در یک راهپیمایی بزرگ برای فراخوان به اقدامات اعتراضی بیشتر شرکت کند.

نمایندگان از بیش از ٢٠٠ کشور در نشست اقلیمی ” COP ۲۵” که سازمان ملل برگزارکننده آن است، شرکت خواهند کرد. این نشست از ۲ تا ۱۳ دسامبر برگزار می‌شود.

خانم تونبرگ برای اولین بار است که در این نشست شرکت می‌کند. او به تظاهرات جوانان در محل نشست پیوست که این موضوع، به سرعت توجه حاضران را به خود جلب کرد. در حالی که برخی با نگرانی فریاد می‌زدند “ولش کنید”، نیروهای امنیتی سازمان ملل خانم تونبرگ را دوره کردند.

بسیاری امید دارند که بزرگی راهپیمایی هفته آینده و سخنرانی گرتا تونبرگ، محرک بزرگی برای پیشرفت در مذاکرات باشد. به نظر می‌رسد مذاکرات به کندی پیش می‌رود.

فعالان محیط‌زیستی از پیشرفت کند دولت‌ها در کاستن از انتشار دی‌اکسید کربن ابراز نگرانی کرده‌اند.

نظرات