گردهمایی بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد در تهران

جستجوی توفیدز

گردهمایی بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد در تهران

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

روز دوشنبه سوم آبان‌ماه ۱۴۰۰، بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنها از شهرهای اهواز، اصفهان، شاهرود، تهران و … برای این گردهمایی به تهران آمده‌اند.
بازنشستگان و مستمری بگیران فولاد، طبق فراخوان از پیش اعلام شده، مقابل ساختمان صندوق مرکزی فولاد در تهران تجمع کردند. آنها خواستار تحقق مطالبات معیشتی و حقوقی خود هستند.
بازنشستگان و مستمری بگیران فولاد، هفته‌ها است که به طور مستمر روزهای یکشنبه را به گردهمایی‌های اعتراضی خود تبدیل کرده‌اند. آنها بخصوص در استان‌های خوزستان و اصفهان، برای پیگیری مطالبات خود، هر هفته دست به تجمع اعتراضی می‌زدند.
در آخرین گردهمایی که روز یکشنبه ۲۵ مهرماه ۱۴۰۰، در اصفهان و خوزستان برگزار شد، بازنشستگان تاکید کردند: «تا زمانی که صندوق حق و حقوق ما را ندهد، از تجمعات دست برنمی‌داریم. ۲۵ درصد از حقوق ما را خورده‌اند.»
بازنشستگان و مستمری بگیران در این گردهمایی در اصفهان و خوزستان اعلام کرده بودند که برای ادامه تجمع خود به تهران خواهند رفت.
از آنجایی که تاکنون از سوی مقامات فولاد خواسته‌های این بازنشستگان بی‌پاسخ مانده است، امروز (دوشنبه) در برابر صندوق بازنشستگی فولاد، در تهران، خیابان وزرا تجمع کردند.
مطالبات و خواسته‌های بازنشستگان و مستمری بگیران فولاد
اصلی‌ترین خواسته بازنشستگان و مستمری بگیران فولاد، اجرا شدن همسان‌سازی حقوق است. همچنین به کم کردن ۲ میلیون تومان از حقوق‌شان معترض هستند.
آنها بنر و پلاکاردهایی در دست داشتند که برخی خواسته‌ها و سوالات خود را از صندوق بازنشستگی فولاد نوشته بودند.
روی برخی پلاکاردها نوشته شده بود: «افزایش حقوق کمتر از سایر صندوق‌های بازنشستگی، یعنی گرفتار کردن خانواده بازنشسته فولاد در منجلاب معضلات اجتماعی». «متناسب‌سازی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان فولاد با سایر صندوق‌های بازنشستگی وزارت کار، رفاه و اجتماعی». «با هزار میلیارد تومان منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ چه کردند؟» «مطالبات بازنشسته فولاد چه شد؟»
بازنشستگان فولاد روی خواسته‌های قانونی خود تاکید کردند. برخی از این خواسته‌ها عبارتند از:
۱ـ افزایش ۲ میلیون تومانی متوسط حقوق بازنشستگان صندوق فولاد (اجرای صحیح مصوبه متناسب‌سازی)
۲ـ انتقال به جدول ۷ قانون بودجه
۳ـ درمان فولاد
۴ـ برقراری خدمات رفاهی مطابق تعهدات آیین‌نامه استخدامی فولاد
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
خبر بده در مورد
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات