گزارش سازمان ملل درباره جنگ افروزی سپاه در یمن

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

یک گروه تحقیقاتی سازمان ملل متحد در تازه ترین پژوهش خود به این نتیجه رسیده که رژیم ایران موتورهای ویژِۀ هواپیماهای کوچک (مدل) را برای استفاده در پهپادهائی که تاکنون به هدف‌های متعددی در خاک عربستان سعودی حمله کرده‌اند، در اختیار حوثی‌های یمن قرار داده است.

به گزارش رادیو فرانسه، این موتورهای پروانه‌ای و دو سیلندری با نام 3W-110 i B2 از سوی یک شرکت آلمانی به شرکتی ظاهرا یونانی فروخته و از طریق آتن به تهران ارسال شده است. موتورهای مذکور به طور معمول در هواپیماهای مدلی مورد استفاده قرار می‌گیرند که حداکثر ٢ متر طول و ٢٠ کیلو وزن دارند و از راه دور هدایت می‌شوند.

رادیو تلویزیون جنوب غربی آلمان گزارش داد: کارشناسان سازمان ملل متحد اکنون کشف کرده‌اند که این موتورها در سلاح‌های کشنده‌ای که در اختیار و مورد استفادۀ حوثی‌ها قرار گرفته کار گذاشته شده‌اند.

به گفته کارشناسان سازمان ملل متحد این پهپادها را همان موتورهای آلمانی به پرواز در می‌آوردند که از طریق آتن به تهران حمل شده و از آنجا به یمن انتقال یافته‌اند.

تارنمای رادیو تلویزیون جنوب غربی آلمان در گزارش خود می‌نویسد: اکنون مدت‌ها است که تقریبا هرروز کانال‌های تلویزیونی عربستان سعودی از حمله پهپادها گزارش می‌دهند. جمهوری اسلامی از جمله پهپادهائی را در اختیار حوثی‌ها قرار می‌دهد که صدها کیلومتر برد پروازی دارند و می‌توانند بمب حمل کنند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments