یک تشکل دانشجویی خواستار پاسخگویی علی خامنه‌ای به عملکرد ۴۰ ساله نظام شد 

جستجو

یک تشکل دانشجویی خواستار پاسخگویی علی خامنه‌ای به عملکرد ۴۰ ساله نظام شد 

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

اعضای یکی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران در نامه‌ای به علی خامنه‌ای از او خواسته‌اند با حضور در این دانشگاه درباره عملکرد ۴۰ ساله نظام و نهادهای زیر نظر خود توضیح دهد.

تشکل دانشجویی «مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران» با ارسال نامه‌ای سرگشاده به علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی خواسته است به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه تهران حضور یافته و به پرسش‌های دانشجویان درباره عملکرد ۴۰ ساله نظام و همچنین نهادهای زیر نظر خود پاسخ دهد.

مجمع «دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران» خطاب به علی خامنه‌ای نوشته که این دعوت فرصتی است تا او درباره «کیفیت تعیین و نظارت» بر نهادهای «تحت فرمان رهبری» مانند سپاه پاسداران و سایر نیروهای مسلح، قوه قضائیه، صدا و سیمای جمهوری اسلامی، «ستاد اجرایی فرمان امام» و «بنیاد مستضعفان» توضیح دهد.

این دانشجویان در ادامه از علی خامنه‌ای خواسته‌اند تا در مورد «حل اختلاف‌های غیرعادی و تنظیم روابط نهادهای انتخابی از جمله دولت و مجلس» نیز توضیح و تحلیل خود را ارائه دهد.

در این نامه تأکید شده دعوت از علی خامنه‌ای «بر اساس اختیارات و وظایف ولی فقیه در قانون اساسی» صورت گرفته تا او درباره عملکرد ۴۰ ساله نظام توضیح دهد.

علی خامنه‌ای از ۲۰ سال پیش تا کنون که رهبری جمهوری اسلامی را بر عهده دارد هیچگاه در هیچ نشست مطبوعاتی و در پرسش و پاسخ با خبرنگاران، دانشجویان یا دیگر گروه‌های اجتماعی شرکت نکرده و بجز چند سخنرانی عمومی طی این سال‌ها، همه دیدارهای او به صورت گزینشی و فرمایشی صورت گرفته است.

با این وجود دعوت به پاسخگویی رهبر نظام از سوی «مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران» از تشکل‌های زیرمجموعه «جنبش عدالتخواه دانشجویی کشور» است که توسط دانشجویان حامی محمود احمدی‌نژاد اداره می‌شود، اقدامی بی‌سابقه طی ۲۰ سال گذشته به شمار می‌رود.

گفتنی است پیشتر و در فروردین‌ماه ۹۷ نیز تعدادی از اعضای این تشکل دانشجویی و دیگر دانشجویان و روحانیون حامی محمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای سرگشاده به آیت‌الله خامنه‌ای خواستار «اصلاحات اساسی و انقلاب‌گونه» در جمهوری اسلامی شده بودند. این نامه بدون هیچ واکنشی از سوی علی خامنه‌ای یا دفترش به فراموشی سپرده شده بود.

اکنون این دانشجویان در حالی علی خامنه‌ای را به دانشگاه تهران دعوت کرده‌اند تا پاسخگوی عملکرد خود، نظام و نهادهای زیر نظر رهبر باشد که در آخرین دیدار دانشجویان با علی خامنه‌ای که البته دیداری گزینشی و محدود در «حسینیه امام خمینی» بود، چند دانشجو از برخی نهادها از جمله صدا و سیمای جمهوری اسلامی انتقاد کردند.

در این جلسه محمدجواد معتمدی‌نژاد «دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی کشور» نیز حضور داشت و سخنانی در انتقاد از عملکرد قوه قضاییه مطرح کرد اما دو روز پس از این جلسه در پایانه حمل و نقل تهران بازداشت و سپس به قید وثیقه بازداشت شد.

محمود احمدی‌نژاد و حامیانش در کنار عملکرد ناموفقی که طی هشت سال با در دست داشتن دولت بر جای گذاشتند، بالافاصله پس از پایان کار دومین دولت چهره‌ی انتقادی به خود گرفتند و احمدی‌نژاد در حالی که همواره تأکید کرده فرزند انقلاب است و به جمهوری اسلامی پایبند است اما نسبت به عملکرد قوه قضاییه معترض بوده و تلاش کرده با حاشیه‌سازی در این‌باره همواره خود را در تیتر خبرها نگه دارد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments