یک روحانی معترض در بصره به ضرب گلوله کشته شد

جستجو

یک روحانی معترض در بصره به ضرب گلوله کشته شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
بصرهحق نشر عکس AFP

پلیس عراق می گوید یک روحانی معترض در بصره که گفته بود شاید تظاهرکنندگان در آینده مجبور باشند مسلح شوند به ضرب گلوله کشته شده است.

پلیس می گوید وسام غروی که در اعتراضات نقشی برجسته داشت شنبه شب در برابر خانه اش در مرکز شهر به دست مهاجمان ناشناس به قتل رسید.

بنابه گزارش ها او روز جمعه در جریان اعتراضی در این شهر گفته بود روحانیون ظرف چند روز آینده فتوایی در مورد مسلح شدن معترضان صادر خواهند کرد.

روز یکشنبه صدها نفر از ساکنان بصره تابوت او را تشییع کردند و خواستار شناسایی قاتلان و اجرای عدالت شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس محمد غروی از خویشاوندان دور قربانی گفت: “چرا شیخ وسام غروی کشته شد؟ چون تقاضای آب آشامیدنی داشت؟ چون برای بیکاران تقاضای اشتغال داشت؟ آیا این بهایی است که باید برای دفاع از کشورش می پرداخت؟”.

ناآرامی‌های بصره اواسط شهریور ماه در اعتراض به فساد، بیکاری، کمبود برق و آب آشامیدنی سالم آغاز شد که شماری کشته به جا گذاشته است.

آقای غروی دومین فعالی است که در این مدت کشته می شود. سعاد علی از سازمان دهندگان اعتراضات شهریور ماه به دست افراد مسلح کشته شد.

در جریان آن اعتراضات خشم معترضان متوجه ایران شده بود. آنها کنسولگری ایران را به آتش کشیدند و به مقر شبه نظامیان مورد حمایت این کشور در بصره حمله کردند. همچنین بسیاری از مراکز دولتی در این شهر به آتش کشیده شد.

با این حال پلیس عراق گفت که قتل خانم سعاد علی با انگیزه های شخصی صورت گرفته است.

خبرهای مرتبط:

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments