یک زن سفیر افغانستان در ایالات متحده آمریکا شد

جستجو

یک زن سفیر افغانستان در ایالات متحده آمریکا شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

شاه‌حسین مرتضوی معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در گفت‌وگو با یورونیوز تایید کرد که رویا رحمانی به‌عنوان سفیر افغانستان در ایالات متحده آمریکا انتخاب شد.

خانم رحمانی پیش از این در سال ۱۳۹۵ به‌عنوان سفیر افغانستان در اندونزی انتخاب شده بود. وی هم اکنون جایگزین حمدالله محب در واشنگتن می‌شود.

رویا رحمانی در دانشگاه کلمبیای شهر نیویورک و مک گیل کانادا تحصیل کرده است و قبل از سال ۱۳۹۵، مدیر بخش همکاری‌های منطقه‌ای وزارت خارجه افغانستان بود.

این تغییر در حالی صورت گرفته است که روز پنجشنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد احتمالا از افغانستان دیدار خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

مقامات بلند پایه ایالات متحده اغلب از نیروهای این کشور در مناطق جنگی بازدید می کنند اما این بازدیدهای ویژه، عمدتا به دلایل امنیتی، زمانبندی سری دارند.

دونالد ترامپ تاکنون چنین دیداری از نیروهای آمریکایی نداشته است اما مایک پنس معاون اول رئيس‌ جمهوری آمریکا ماه دسامبر سال گذشته میلادی به صورت غیرمنتظره از پایگاه هوایی بگرام در افغانستان دیدار کرد.

سفیران زن افغانستان

علاوه بر خانم رحمانی، افغانستان زنان دیگری را هم به‌عنوان سفیر انتخاب کرده است. هم اکنون ثریا دلیل سفیر افغانستان در سوئیس است و شکریه بارکزی به عنوان سفیر در نروژ در حال ماموریت است. شاه‌گل رضایی هم سفیر افغانستان در تاجیکستان است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments