یک زن و شوهر، دو برادر، جزو قربانیان تیراندازی در کنیسۀ پنسیلوانیا

جستجو

یک زن و شوهر، دو برادر، جزو قربانیان تیراندازی در کنیسۀ پنسیلوانیا

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

آزمونگر پزشکی گفت یک زن ۹۷ ساله در میان کشته شدگان قتل عام کنیسای درخت زندگی بوده.

رئیس تیم پزشکی شهرستان آلگنی پنسیلوانیا روز شنبه نام ۱۱ تنی که روز شنبه در کنیسای پیتزبورگ در مرگبارترین حمله تاریخ ایالات متحده علیه یهودیان به دست یک تیرانداز کشته شدند را اعلام کرد.

دکتر کارل ویلیامز گفت یک زن و شوهر، و دو برادر در میان کشته شدگان بوده اند. جوان ترین قربانی، ۵۴ ساله و سالمندترین ایشان ۹۷ ساله بوده است.

ویلیامز نام قربانیان را به ترتیب زیر اعلام کرد: جویس فینبرگ، ۷۵ ساله؛ ریچارد گوتفرید، ۶۵ ساله؛ رز مالینگر، ۹۷ ساله؛ جری رابینویتز، ۶۶ ساله؛ سیسیل رزنتهال، ۵۹ ساله؛ دیوید رزنتهال، ۵۴ ساله؛‌ برنیس سیمون، ۸۴ ساله؛ سیلوان سیمون، ۸۶ ساله؛ دانیل استین، ۷۱؛ مالوین واکس، ۸۸ ساله؛ و ایروینگ یانگر، ۶۹ ساله.

دیوید و سیسیل رزنتهال برادر بوده و برنیس و سیلوان سیمون نیز زن و بوده اند.

وکس، یک حسابدار بازنشسته که در آخرین سالهای دهه هشتم زندگی بود، همیشه پیش از همه به کنیسا می رسید و جزو آخرین دسته ای بود که مراسم را ترک می کردند.

ماریون اشنایدر، از اعضای گروه زائران نور نو که زیرزمین کنیسای درخت زندگی را اجاره کرده بودند، گفت «من و او عادت داشتیم در پایان مراسم یکی دو جوک برای هم تعریف کنیم». «بیشتر وقتها، جوکهای پاستوریزه. بیشتر وقتها. نمی گویم همیشه. اما بیشتر وقتها».

ویلیامز گفت وی با چهار خاخام از چهار شاخه دیگر [یهودیت] مشغول همکاری است و اولین پیکرها تا پایان روز برای خاکسپاری آماده خواهند بود.

رابرت جونز، مأمور اف بی آی که مسؤول تحقیقات این پرونده است، گفت «در پایان کار دشوار تیم آزمون پزشکی، تمام ۱۱ قربانی به خوبی شناسایی شده و برای اعضای درجه اول خانواده ها اطلاعیه ارسال شد».

بنا به استشهادی، باورز، هنگامی که به خاطر جراحات وارده مورد مداوا بود به یکی از ماموران گفته است «می خواهد همه یهودی ها بمیرند و همچین گفت آنها [یهودیان] دارند هموطن های او را قتل عام می کنند».

باورز در ساعات آخر شنبه به جرم ۱۱ فقره قتل، شش فقره حمله خشونت آمیز، و ۱۳فقره خشونت قومی بازداشت شد.

دانیل اشتاین، پدربزرگی که به طور منظم در مراسم مذهبی جماعت نور نو در کنیسای درخت زندگی شرکت می کرد، در ساعات آخر شب شنبه جزو قربانیان تیراندازی یک مرد مسلح یهودی ستیز در مراسم مذهبی پیش از ظهر، نام برده شد.

متن کامل را در لینک زیر مطالعه کنید
https://www.timesofisrael.com/a-married-couple-2-brothers-victims-of-pittsburgh-synagogue-shooting-named/

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments