یک معلم تاریخ پس از نمایش کاریکاتور پیامبر اسلام در حومه پاریس به قتل رسید

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

پلیس فرانسه، روز جمعه گزارش داد یک معلم تاریخ که کاریکاتور پیامبر اسلام را در کلاس درس به دانش‌آموزانش نشان داده بود، توسط مردی در حومه پاریس با چاقو به قتل رسید.

یک منبع آگاه پلیس به خبرگزاری رویترز گفته است که فرد مظنون سر مقتول را با چاقو بریده است، با این حال، پلیس فرانسه هنوز این موضوع را تایید نکرده است.

گزارش‌ها حاکی است دقایقی پس از وقوع جنایت، فرد مظنون که به گفته شاهدان عینی فریاد «الله اکبر» سر داده بود، به ضرب گلوله ماموران پلیس از پا درآمده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، یک مقام قضایی فرانسه در امور مبارزه با تروریسم اظهار داشت حمله اخیر که در حومه شمال غرب پاریس، پایتخت فرانسه رخ داده، هم اکنون در دست بررسی و تحقیق است.

یک منبع آگاه دیگر نیز به رویترز گفت، گشت پلیس فرد مظنون را در حالی‌که چاقو به دست داشت در نزدیکی محل ارتکاب قتل شناسایی کرد و او را با شلیک گلوله کشت.

ژرار دارمنن، وزیر کشور فرانسه، هم اظهار داشت که برای رسیدگی به حمله روز جمعه کمیته حل بحران تشکیل داده است.

به گفته او، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیز در جریان روند تحقیقات قرار گرفته است.

حمله اخیر در حالی انجام گرفته است که کمتر از یک ماه پیش، وزیر کشور فرانسه،‌ از اقدامی تروریستی در نزدیکی دفتر سابق نشریه شارلی ابدو خبر داده بود؛ حمله‌ای که با ساطور قصابی انجام گرفت و چهار مجروح برجای گذاشت.

شارلی ابدو، مجله طنز فرانسوی که سال ۲۰۱۵ به خاطر چاپ کاریکاتورهای پیامبر اسلام مورد حمله اسلام‌گرایان افراطی قرار گرفته بود، روز سه‌شنبه ۱۱ شهریور، دوباره این کاریکاتورها را با تیتر «تاریخ را نمی‌توان بازنویسی یا پاک کرد» چاپ کرد.

در جریان حمله اسلام‌گرایان افراطی به دفتر شارلی ابدو در هفتم ژانویه سال ۲۰۱۵ دست‌کم ۱۲ نفر از کارکنان این مجله کشته شدند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments