توفیدز: یک پیش بینی هولناک برای جمهوری اسلامی

یک پیش بینی هولناک برای جمهوری اسلامی به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

یک پیش بینی هولناک برای جمهوری اسلامی

درود، به گزارش رادیو زمانه و مطابف اعلام معاون اقتصادی دولت، اگر بر فرض محال دولت بتواند همه اموال قابل فروشش را حراج کند و به پول برسد در همان اول کار تازه باید ۵۰۰ هزار میلیارد تومان از ۳ میلیون میلیارد تومان را خرج کسری بودجه سال جاری کند. این در تعاریف اقتصادی یعنی دولت در ر ج ا عملا ورشکسته شده و اگر همتاکنون سرپاست، با نیرنگ و فریب و بورس باز و بالاکشیدن و فریب دادن مردم موقش شده است.
مطابف این گزارش، که بخش هایی از آ« محرمانه بوده، پیش بینی دلار 300 هزار تومانی می تواند بسیار زودتر از آنچه تصور میشد محثث شود و کارشناسان می گویند که در واقع دلار 300 هزاتومانی یک عددد گمراه کننده است. چرا که اگر دلار 100 هزار تومان را بگذراند، دیگر در 300 هزارتومان متوقف نمی شود و هیچی انتهایی برای گرانی آ« نمی توان متصور وبد.

در سال ۱۳۹۶، بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی که به دلیل پرداخت نشدن سهم بیمه دولت ایجاد شده است، ۳۲۰ هزار میلیارد تومان بود. اگر فرض کنیم دولت از ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ همه تعهداتش به سازمان تأمین اجتماعی را پرداخت کرده باشد، تنها بدهی قبلی به نرخ روز بالغ بر ۶۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

از طرف دیگر دولت برای تأمین کسری بودجه سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ دست‌کم ۳۰۰ هزار میلیارد تومان اوراق قرضه فروخته که باید این‌ها را به روز پرداخت کند.

تا اینجای کار نیمی از پولی که دولت از طریق حراج اموالش به دست می‌آورد خرج شده است. برای نیمه دوم هم وضعیت مشابه است. بدهی دولت به بانک‌ها که در سه سال گذشته در سررسید بانک مرکزی وارد شده، حدود ۱ میلیون میلیارد تومان برآورد می‌شود.

در نهایت از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان دارایی باقی مانده، چاه‌های بزرگی همچون همسان‌سازی حقوق، کسری بودجه سال آینده و … هم باقی است.

نتیجه اینکه اگر دولت این سناریو را اجرا کند مانند این است که فرد بدهکاری با ارثی که از خانواده‌اش دریافت کرده توانسته نزول بدهی‌اش را پرداخت کند و اصل بدهی و نزول آتی همچنان پابرجا است. توجه کنید که ارث دارایی مولد نیست و یک بار می‌توان از آن استفاده کرد.

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

مطالب مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها