جدول منقلی اف

مجله ویدیویی بدون سانسور توفیدز، حاوی آخرین اخبار ایران و جهان، ویدیوهای طنز سیاسی و دینی، ویدیوهای افشاگرانه و سکس اسلامی، دوربین مخفی و مطالب بزرگسالان 18+، سرگرمی و فیلم.

جستجوی توفیدز

جدول منقلی اف

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

جدول منقلی اف
 
 
عناصر جدول منقلی اف بر دو دسته کلی تقسیم میشوند. دسته اول عناصری غالبن سبک، بدبو و بدشکل و بسیار خطرناک و برای سلامتی بشر مضرند. دسته دوم، عناصر اصلاح طلبند که غالبن سنگین ترند و واکنشهای بسیار کندی از خود بروز میدهند ولی در عوض بشدت چکش خوارند.
عناصر تندرو
منیزیم: پس از انشقاق هسته ای، با یک اتم دوتریوم (د) بمباران شد و عنصر “من یزیدم” بوجود آمد. از این عنصر در ساخت مواد مخدر و همچنین نمک یُد دارِ با یک اتم  “ید” استفاده میشود: 
آهن: پس از عمل غنی سازی با از دست دادن الکترون میانی خود (ه) از عنصری سخت تبدیل به عنصری نرم، بد بو و قهوه ای رنگ با نام علمی “ان” گشت. 
در روش دیگر، این عنصر با از دست دادن الکترون سوم خود (ن)، تبدیل به “اه” شد که دارای همان خواص و رنگ و بو بود. نکته جالب اینکه اگر نوع دوم را با “مس” ترکیب کنیم عنصر جدیدی با نام “مس با اه” بوجود خواهد آمد که با استفاده از صمغ عربی، بشکل غنی سازی شده “مصباح”  تبدیل خواهد شد:
ترکیب “مس” با “اه”
عنصر نهایی
بیسموت: پس از یک غنی سازی پر فعل و انفعال و پر سر و صدا با از دست دادن الکترون میانی (س) به صورت عنصری تقریبن نامیرا درآمد و آنرا “بی موت” نامیدیم. نیمه عمر این عنصر دویست و پنجاه میلیون سال تخمین زده شده است:
آرگون: از ترکیب گاز “آرگون” با گاز “اتان”  و سپس غنی سازی آن، عنصر بسیار بد هیبت و خشنی با نام علمی “اورانگوتان” پدیدار گشت: 
اُسمیم: مانند منیزیوم با دوتریوم (د) بمباران شده و به شکل “اُس میدُم” پدیدار شد. اگر گول این اسم را خورده و به آن نزدیک شوید و یا حتی با استشمام آن، پس ازحداکثر ده ثانیه به دیار باقی خواهید شتافت. جالب اینجاست که غنی سازی “ارسنیک” هم نتیجه کاملن یکسانی در پی خواهد داشت.
ارسنیک: در صورت انشقاق هسته ای و سپس وارونه کردن الکترونهای بخش دوم، بصورت “اروس کین” در خوهد آمد و با غنی سازی با صمغ عربی عنصر حاصله “عروس کینه ای” خواهد بود که دارای تمامی خواص “ارسنیک” و بسیار کشنده است:
بور: پس از غنی سازی، عنصری بور و بسیار بد ترکیب پدید آمد که در صورت تماس در سکوت و به آهستگی باعث مرگ قربانی خواهد شد.
زیرکونیم: پس از غنی سازی با صمغ عربی، عنصر”ضیرغونیم” پدید آمد که دقیقن شبیه ماده ایست که زیر کون جامانده باشد. شکل زیر برای اثبات این مطلب به اندازه کافی گویاست: 
گوگرد: با بمباران هلیومی(ه) این عنصر، عنصر”گوه گرد” که عنصری بسیار سنگین و بی خاصیت است بوجود آمد: 
آلومینیم: پس از غنی سازی، براحتی تبدیل به عنصری بسیار شکننده و ضعیف با نام “عادل مینیمم” شد که علاقه زیادی به ترکیب شدن  با “من یزیدم” دارد:
جیوه: این عنصر پس از غنی سازی به روش لری، تبدیل به “گیوه” شد که بسته به نوع واکنش، خاصیتهای اصلاح طلبانه یا تندروانه از خود بروز میدهد. اصولن طبقه بندی این عنصر کار بسیار مشکلی است: 
ایریدیم: در طول واکنش شیمیایی در غنی سازی، تمامی بار داخلی مثبت(ای) خود را از دست داد و با قبول بار منفی دیگر عناصرخارجی در این واکنشها تبدیل به عنصری با نام بین المللی “ریدیم” شد: 
سیلیسیم: هر چند علیرغم تلاش فراوان، تیم علمی ما نتوانست این عنصر را غنی سازی کند ولی دانشمندان بسیج محل توانسته بودند که در مسجد محل، این مهم را به انجام برساند. در اینجا ویدئوی مربوطه را با هم میبینیم. عنصر جدید که دچار شکست ملکولی شده “سیلی سیم” نامیده میشود. 
**********************************************************************************
عناصر اصلاح طلب
کربن: این عنصر علیرغم فشار زیادی که در زمان غنی سازی از دیگر عناصر متحمل شد، مقاومت زیادی از خود نشان داده و هر لحظه به استحکام آن افزوده شد و نهایتن به صورت “الماس” نتراشیده با رنگی سبز درآمد: 
کلر: پس از انجام غنی سازی یک سوم از الکترونهای خود را از دست داد و به عنصری با نام “لـــر” بدل گشت. واکنشهای این عنصر، غیر قابل پیش بینی بوده و از آن در ساخت انواع مواد منفجره استفاده می گردد: 
کادمیم:  پس از یک پروسه غنی سازی بسیار طولانی و آهسته که چندین بار با شکست مواجه شد بالاخره عنصری بسیار فَرّار بدست آمد با نام “خاتمیم”. این عنصر بطرز عجیبی با تمامی عناصر اصلاح طلب و تندرو ترکیب میشود ولی خواص شیمیایی خویش را از دست نمیدهد. از این عنصر در صنایع تولیدی کاغذ و مرکب استفاده های فراوانی می گردد. عکس زیر این عنصر را پس از دفع مقدار زیادی “آهن” نشان میدهد: 
منگنز: این عنصر با روشی بسیار ساده غنی سازی میشود. فقط کافیست الکترون ها و پروتونهای آنرا بجای از راست به چپ، از چپ براست مرتب کنید تا به عنصر “زنگنم” دست یابید:

آتنیموان: پس از غنی سازی، با حفظ ظاهر دچار شکستگی در پیوند ملکولی خود شد و به صورت “آنتی موان” با دو ایزوتوپ درآمد. عنصر جدید “آنتی مو” همانگونه که از اسمش پیداست باعث ریزش مو شده و ازآن برای ساخت کرم های موبر استفاده می گردد. ایزوتوپ اول ایزوتوپی است بسیار غنی که قابلیت ترکیب با “من یزیدم” را دارد:
ولی ایزوتوپ دوم به هیچ وجه با “من یزیدم” ترکیب نشده و در عوض “الماس” را می بُرد:


اپلیکیشن مویابل سایت

مطالب دیگر

Subscribe
خبر بده در مورد
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات