سرویس اینترنت مستقیم برای مردم ایران توسط آمریکا

مجله ویدیویی بدون سانسور توفیدز، حاوی آخرین اخبار ایران و جهان، ویدیوهای طنز سیاسی و دینی، ویدیوهای افشاگرانه و سکس اسلامی، دوربین مخفی و مطالب بزرگسالان 18+، سرگرمی و فیلم.

جستجوی توفیدز

مطالب مرتبط

سرویس اینترنت مستقیم برای مردم ایران توسط آمریکا

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
طرح سری آمریکا برای مقابله با قطع اینترنت و موبایل توسط دولت ها

یک روزنامه آمریکایی نوشت که این کشور برای مقابله با قطع عمدی اینترنت و موبایل از سوی دولت ها در هنگام مقابله با اعتراضات مردمی، وسایل دسترسی مستقل به اینترنت و برقراری تماس تلفنی را ساخته است.

به گزارش عصر ایران، روزنامه نیویورک تایمز نوشت: دولت آمریکا فعالیتی جهانی  برای گسترش سیستم موبایل و اینترنت سری انجام می دهد که هدف از آن مقابله با حکومت های سرکوبگر است.

این فعالیت شامل طرح های سری برای گسترش شبکه های تلفن های همراه مستقل در داخل کشورها و طرح های دیگر برای ساخت نمونه های “اینترنت در کیف” است.

این طرح ها با مبلغی به رقم دو میلیون دلار از وزارت امور خارجه آمریکا ، مورد حمایت مالی قرار گرفته است. براین اساس ، کیف دارای اینترنت را می توان به راحتی از مرز عبور داد و سریع آن را مونتاژ و تنظیم کرد. در این صورت امکان ارتباطات بی سیم در محدوده گسترده و وسیع به علاوه ارتباط با شبکه جهانی اینترنت نیز برقرار می شود.

این طرح سری آمریکا پس از اقدامات حسنی مبارک رئیس جمهور وقت مصر در قطع اینترنت و موبایل در آخرین روزهای حکومت خود برای مقابله با معترضان خیابانی، با پیگیری ها و تلاش های بیشتری روبه رو شد.

برخی از این طرح ها شامل فناوری هایی هستند که آمریکا خود آنها را به روز کرده است و برخی دیگر با وسایلی ترکیب شده اند که هکرهای شبکه های الکترونیکی آنها را طراحی کرده اند. هکرهایی که به نام جنبش آزادیبخش فناوری معروف شده اند.

وزارت امور خارجه آمریکا از این طرح ها حمایت مالی می کند تا شبکه های بی سیم سری ساخته شود و فعالان مخالف، بتوانند از این وسیله برای ارتباطات خود به دور از اعمال کنترل دولت هایی مانند سوریه و لیبی اقدام کنند.

برخی از مقامات آمریکایی نیز گفته اند که دو وزارتخانه خارجه و دفاع در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما حداقل 50 میلیون دلار برای ایجاد شبکه موبایل مستقل در افغانستان با استفاده از برج های بلند در پایگاه های آمریکا هزینه کردند.

گزارش های وزارت خارجه آمریکا هم نشان می دهد تا پایان سال جاری میلادی این وزارتخانه حدود 70 میلیون دلار برای فعالیت های ساخت و ترکیب فناورهای مرتبط هزینه کرده است.

معمولا در کشورهایی که با اعتراضات مردمی روبه رو بوده اند؛ معترضین با استفاده از موبایل ، از اعتراضات واقدامات غیرقانونی نیروهای دولتی فیلم ضبط کرده و آنها را در شبکه اینترنت، منتشر می کردند. همین اقدامات ، باعث اطلاع رسانی گسترده از اعتراضات مردمی و افزایش هزینه های مقابله با آنها می شود. 

به همین دلیل در سوریه، مصر و لیبی دولت ها در هنگام رویارویی با اعتراضات مردمی به قطع موبایل و اینترنت اقدام می کنند.

تاریخ 11 مه 2011 (21 اردیبهشت 1390):
بخش خبری صدای امریکا از طرح ارائه سرویس اینترنت مستقیم برای مردم ایران در جهت حذف فیلتر و دسترسی به دنیای آزاد اطلاعات پرده بر می دارد:

اپلیکیشن مویابل سایت

مطالب دیگر