ايران پيش از چادر

ايران پيش از چادر در مجله ویدیویی توفیدز. حاوی اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده.

جستجوی سایت

ايران پيش از چادر

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
ايران پيش از چادر، نگاهي به ايرانيان پيش از انقلاب
يك خواننده رپ ايراني با نام مستعار «دي جي ملكوويچ» در آمريكا، نمايشگاه عكسي با نام «ايران پيش از چادر» برگزار كرده و در آن عكس هاي ايران پيش از انقلاب و ايران بدون حجاب را به تصوير كشيده است. اين نمايشگاه در لس آنجلس به نمايش درآمده و در آن، تصاويري قديمي از زندگي خانواده اي يهودي ايراني به تصوير كشيده شده است.
اين هنرمند، نمايشگاه عكس خود را روي وبسايتي با عنوان «پيش از چادر» به پا كرده و شماري از عكس هاي اين نمايشگاه را روي آن قرار داده است.
در معرفي اين نمايشگاه در سايت ايرانيان دات كام آمده است: «روزهاي قديم كه در ايران بچه بوديم و دور هم جمع مي شديم، همه عكس هاي قديمي را نگاه مي كردند و يا لبخند مي زدند و يا به ياد مي آوردند و يا اشك در چشم هايشان جمع مي شد. انگاري همه دلشان براي چيزهايي تنگ شده كه ديگر وجود ندارد.»
اين هنرمند در معرفي نمايشگاه خود نوشته است: «شايد سرنوشت اين بود كه ما ايراني ها از وطن دور شويم. شايد سرنوشت اين بود كه دور هم نباشيم. بعد از اين همه سال، هنوز ما اجازه مي دهيم دين ما را از هم جدا كند، همان طور كه هميشه كرده است.»
در اين نمايشگاه، عكس هايي قديمي از آلبوم خاطرات و آلبوم خانوادگي اين خواننده رپ ايراني جمع آوري شده است. عكس هايي از زمان زنان بدون حجاب در خيابان و يا در كنار دريا، ماشين هاي بيوك آن زمان به همراه مدهاي آن موقع و نوعي از برق زندگي آزاد در مردم آن روزگار ايران.
دي جي مالكوويچ در معرفي يكي از عكس هاي خود نوشته است: «آن زمان نه تنها ايراني ها، كه توريست ها و جهانگردها هم به ايران مي آمدند تا در شمال ايران و در ساحل درياي خزر، هواي خوب، طبيعت زيبا، مردم خونگرم و غذاي خوشمزه را تجربه كنند. حالا ولي همه چيز فاصله دارد، همه چيز از هم جدا شده است.»
همچنين در تعريف اين نمايشگاه از زبان هنرمند در وبسايت اين نمايشگاه آمده است: «اين آثار، معرف زندگي يهوديان ايران در ۳۰ سال يا بيش از ۳۰ سال پيش است. زماني كه هنوز دولت و حكومت نمي توانستند به مردم بگويند چه بپوشند و چه برتن نكنند. پيش از آن كه خانه ها تبديل به زندان شو د و پيش از آن كه دل و روح مردم ايران از هم جدا شود.»
خالق و گردآورنده اين عكس ها، اين نمايشگاه را به پدربزرگش، هارون و زادگاه خانوادگي آن ها يعني اصفهان، تقديم كرده است.
تعطيلات آخر هفته لب درياي خزر ۱۹۶۳
بيوك ۱۹۷۰ (وايلد كت) كه از يك افسر ارتش آمريكا به قيمت ۲۰۰۰ دلار خريداري شده بود 
گردشي با داج كرونت، دربند ۱۹۶۲
بازديد از تخت جمشيد و پرسپوليس ۱۹۶۲ 
نون و كباب و گوجه در پارك جنگلي، تهران ۱۹۷۵
سيزده بدر در پارك جنگلي، تهران
كوهنوردي، اتحاديه دانشجويان، دربند ۱۹۶۳ 
مهماني نامزدي، تهران ۱۹۶۵
مهماني نامزدي، تهران ۱۹۶۵
مطالب مرتبط
اپلیکیشن موبایل توفیدز
مطالب دیگر