جستجوی سایت

رتبه نخست كنكور شما را خريداريم!

مجله ویدیویی توفیدز. مجله اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده.

در حالي كه برخي رتبه هاي نخست كنكور در گفت وگوهاي پس از قبولي در آزمون سراسري، عمدتاً عنوان مي كنند از طريق مطالعه و برنامه ريزي شخصي موفق به دستيابي به جايگاه هاي برتر بزرگترين و وسيع ترين آزمون آموزش عالي كشور شده اند، پس از مدتي برخي از ايشان به خاطر مي آورند كه در يكي از كلاس هاي كنكور شركت كرده اند كه اين تقويت حافظه هزينه هاي خاص و البته سود قابل توجه براي برخي آموزشگاه هاي كنكور دارد!
 
به گزارش سرويس فرهنگي «آينده»؛ كنكور كارشناسي و كارشناسي ارشد عمده دغدغه دانشجويان را تشكيل مي دهد و طبيعتاً حجم شركت كنندگان در كنكور سراسري كارشناسي بيش از كارشناسي ارشد است. اما در مقابل تخصصي تر شدن سرفصل هاي آزمون كارشناسي ارشد نيز مزيتي جدي محسوب مي شود تا آموزشگاه هاي كنكور كه در رده فوق ليسانس متقاضيان كمتري دارند نيز بتوانند شهريه هايي سنگين تر از دوره كارشناسي دريافت كنند و اينچنين گردش مالي چند ده تا چندصد ميلياردي نصيب آموزشگاه ها مي شود و همين مسئله باعث شده بسياري از سرمايه داران نيز به تزريق سرمايه هاي كلان به اين بخش بپردازند.

با اين اوصاف، حجم آموزشگاه هاي كنكور در طول سال هاي اخير به شكل جدي افزايش يافت و طبيعتاً رقابت بر سر در اختيار گرفتن حجم بيشتري از مشتريان كلاس هاي كنكور به اوج رسيد. در اين ميان بهترين تبليغ، بهره گيري از مدرسين سرشناس براي آموزشگاه هاي كنكور تلقي مي شد، اما با گذشت چند سال، يك امتياز متفاوت شناسايي شد كه اثر رواني به مراتب جدي تري در جذب متقاضيان ورود به دانشگاه هاي روزانه داشت و آن هم قبولي نفرات برتر كنكور از ميان كنكوري هاي شركت كرده در كلاس هاي كنكور اين آموزشگاه هاست. اما مشكل آنجا آغاز مي شود كه بخش اعظمي از رتبه هاي تك رقمي كنكور، در كلاس هاي كنكور شركت نكرده اند. يكي از راهكارها جذب مواردي است كه گارانتي هستند و به همين دليل برخي آموزشگاه ها معدلهاي بالاي 19 يا 19/5 را رايگان ثبت نام مي كنند!

با اين حال باز هم هدف مد نظر به طور كامل حاصل نشده و گفته هاي اوليه نفرات برتر گروه هاي مختلف كنكور در سالهاي اخير مبني بر مرور دروس و تست زني هاي شخصي، نيز مويد همين ماجرا بوده اما پس از مدتي برخي رتبه يكي هاي كنكور نظرشان تغيير كرده و در گفت و گوهايي كه تحت عنوان تيزر پخش مي شد و يا در تبليغات مكتوب برخي موسسات آموزشي درج مي گشت، متذكر مي شدند كه شركتشان در آموزشگاه x يا y در موفقيتشان براي كسب اين رتبه تا چه ميزان موثر بوده است و بدين ترتيب از متقاضيان ورود به دانشگاه دعوت مي كنند شهريه هاي فوق العاده سنگين كلاس هاي كنكور را به جان بخرند تا رتبه مناسبي در كنكور به دست آورند.

پيگيري ها نشان مي دهد پيشنهادهاي آموزشگاه ها در تغيير عقيده برخي از اين دانشجويان بي تاثير نبوده و علي الظاهر امتياز تبليغاتي رتبه هاي نخست كنكور تا رتبه هاي دو رقمي خريداري مي شود. بر اساس شنيده ها، برخي آموزشگاه ها رقم سه تا 15 ميليون تومان را براي رتبه هاي نخست در نظر گرفته اند كه با توجه به ميزان چانه زني اين دانشجويان خوش اقبال، رقم شناور افزايش مي يابد و البته براي رتبه هاي دو رقمي معمولاً ارقام پرداختي اندك است و معمولاً برخي از آموزشگاه ها نيز پيشنهاد مي دهند اين دانشجويان با حقوق يك مدرس پرسابقه براي يك سال در آموزشگاه هايشان تدريس كنند و معمولاً در كلاس هاي تست زني از اين نخبگان بهره برداري موقت مي كنند.

از اين حيث به نخبگان توصيه مي شود، در اين ايام كه برخي مديران آموزشگاه ها در به در در پي شماره تماسشان هستند، با نخستين تماس و رقم پايين خود را نبازند و حسابي چانه زني كنند، چرا كه قطعاً مشتري هاي بهتري هم وجود دارند و اين آخرين تماس نخواهد بود و به همين دليل به كمتر از سقف رقم قانع نباشند كه آموزشگاه ها تنها بابت جذب سه يا چهار كنكوري، اين مبلغ را باز مي گردانند و لطفي در حق اين تك رقمي ها نمي كنند. از آن سو هم به دانش آموزان توصيه مي شود اين تبليغات را خيلي جدي نگيرند، چرا كه آمارها بارها نشان داده، صرف شركت در كلاس هاي كنكور بازدهي در اين زمينه نداشته است.

البته مسئولان آموزش عالي نيز بايد با سطح بندي اين آموزشگاه ها بر اساس معيارهايي همچون تعداد واقعي قبول شدگان در كنكور و رتبه ها، سطح كيفي محيط آموزشي و برنامه آموزشي و توان علمي و سوابق مدرسين، نسبت به سطح بندي دقيق آموزشگاه ها و تعيين دقيق شهريه ها به گونه اي اقدام كنند كه به انحاء مختلف هزينه هاي كلان مجدد از دانش آموزان اخذ نشود؛ مشكلي كه هم اكنون به شكل جدي ملموس است و به برخي كاسبي هاي غيراخلاقي منجر شده است.

مطالب مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها