اعتراف سنگین یک آخوند دست نشانده خامنه ای ؛ ترس بزرگ رهبر رژیم را آشکار کرد

اعتراف سنگین یک آخوند دست نشانده خامنه ای ؛ ترس بزرگ رهبر رژیم را آشکار کرد به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

اعتراف سنگین یک آخوند دست نشانده خامنه ای ؛ ترس بزرگ رهبر رژیم را آشکار کرد

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

در حالی که زنان و اقلیت‌های دینی و مذهبی، در کابینه انتخابی ابراهیم رئیسی هیچ سهمی ندارند، نظامیان نقش پررنگی در کابینه پیشنهادی او دارند، تا جایی که اگر همه گزینه‌های معرفی‌شده بتوانند رأی اعتماد نمایندگان مجلس را کسب کنند، دولت او در صفتِ «نظامی‌ترین دولت جمهوری اسلامی» همپای دولت محمود احمدی‌نژاد خواهد شد.

۳۲ سال بعد از انحلال وزارت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، چند فرمانده سپاه از سوی ابراهیم رئیسی برای وزارتخانه‌های کلیدی دولت انتخاب شده‌اند، هرچند آن‌ها باید برای نشستن بر مسند وزارت، رأی اعتماد نمایندگان مجلس را کسب کنند.

احمد وحیدی، رستم قاسمی، حسین امیرعبداللهیان، محمدعلی زلفی‌گل، اسماعیل خطیب، محمدرضا قرایی آشتیانی، بهرام عین‌الهی و عزت‌الله ضرغامی هشت نظامی فعلی و سابق هستند که از سوی ابراهیم رئیسی به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شده‌اند. مسعود میرکاظمی نیز نظامی سابق دیگری است که به‌عنوان رئیس سازمان برنامه و بودجه انتخاب شده است.

ابراهیم رئیسی در دیدار شورای عالی هماهنگی اقتصادی با رهبر جمهوری اسلامی در آذرماه ۹۹
بیشتر در این باره:
خامنه‌ای از رئیسی چه می‌خواهد؟
در جریان ثبت‌نام و تبلیغات انتخاباتی، به دلیل سابقه فعالیت و عضویت برخی نامزدهای قطعی و احتمالی در گذشته و حال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برخی از فعالان سیاسی در ایران نسبت به خطر نظامی‌ شدن حکومت و دولت هشدار می‌دادند.

نامزدهای نظامی یا از حضور در انتخابات انصراف دادند و یا نتوانستند رأی مردم را کسب کنند اما حالا با انتصاب و انتخاب‌های صورت‌گرفته از سوی ابراهیم رئیسی، نظامیان دست بالا را در ترکیب کابینه خواهند داشت.

نظامیانی که بر مسند وزارت نشستند
بعد از پیروزی انقلاب ۵۷ و روی کار آمدن حکومت جمهوری اسلامی، به استثنای اکبر ترکان که وزیر دفاع در دولت نخست هاشمی رفسنجانی بود، وزیران دفاع همواره از میان نظامیان انتخاب شده‌اند.

مصطفی چمران، محمدتقی ریاحی و احمد مدنی سه نظامی بودند که در دولت موقت بر مسند وزارت دفاع نشستند.

اما در دولت اول و دوم علی خامنه‌ای با نخست‌وزیری میرحسین موسوی، علاوه بر محمد سلیمی و محمدحسین جلالی به‌عنوان وزیر دفاع و محمدرضا رحیمی که در مقطعی سرپرست وزارت دفاع بود، سه نظامی هم به عنوان وزیر سپاه به کابینه اضافه شدند.

وزارت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۱ تشکیل شد و محسن رفیق‌دوست، محمود پاکروان و علی شمخانی به ترتیب در کابینه‌های اول و دوم علی خامنه‌ای و میرحسین موسوی بر مسند وزارت سپاه نشستند. این وزارتخانه در سال ۱۳۶۸ منحل شد.

در دو کابینه اکبر هاشمی رفسنجانی، سه وزیر با سابقه عضویت در سپاه حضور داشتند: علی لاریجانی به‌عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ علی‌محمد بشارتی جهرمی به‌عنوان وزیر کشور و محمد فروزنده در مقام وزیر دفاع.

در دو کابینه محمد خاتمی هم یک نظامی، علی شمخانی، به‌عنوان وزیر دفاع حضور داشت.

محمود احمدی‌نژاد اما با حضور ۱۱ نظامی در مجموع دو کابینه، نظامی‌ترین دولت جمهوری اسلامی تا پیش از این را داشته است؛ در ترکیب دولت نخست او هشت چهره نظامی دیده می‌شد و شش چهره نظامی هم در دولت دوم او حضور داشتند.

مطالب مرتبط