افشاگری های معنی دار نوه خمینی | دیدار با شاهزاده دلیلی داشته؛ او می داند که پدرش را چه کسی حذف کرد

افشاگری های معنی دار نوه خمینی | دیدار با شاهزاده دلیلی داشته؛ او می داند که پدرش را چه کسی حذف کرد به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

افشاگری های معنی دار نوه خمینی | دیدار با شاهزاده دلیلی داشته؛ او می داند که پدرش را چه کسی حذف کرد

منبع:

ایران وایر

هفته‌نامه «حریم امام» وابسته به موسسه بنیاد حفظ و نشر آثار آیت‌الله «خمینی» ویژه‌نامه‌ای درباره مرگ «مصطفی خمینی» منتشر کرده است که در آن همسر و فرزند او سخنان متفاوتی را درباره فرزند ارشد آیت‌الله خمینی بیان کرده‌اند.

«معصومه حائری»، همسر مصطفی خمینی و «حسین خمینی»، فرزند او بر خلاف همسر و فرزندان «احمد خمینی» چندان در رسانه‌های ایران حضور ندارند. حسین خمینی به‌جز مقطع کوتاهی در ابتدای انقلاب ۱۳۵۷ در فضای سیاسی حضور نداشت و پس از آن به دلیل اختلاف نظر با آیت‌الله خمینی و نزدیکانش حذف شد.

حسین خمینی در مصاحبه با هفته‌نامه حریم گفته است که پدرش «با بقیه آخوندها فرق داشت» و « شاید بخشی از ارتفاعی» که آیت‌الله خمینی «گرفته بود به خاطر وجود پدرم بود؛ چون هر دو روی هم اثر می‌گذاشتند.»

او همچنین به نقل از آیت‌الله «اشراقی» داماد آیت‌الله خمینی گفته است: «امام خمینی در مدرسه فیضیه بالای منبر بود و خیلی تند صحبت می‌کرد. مردم رنگشان پریده بود و خیلی ترسیده بودند. یک‌باره آقا مصطفی گفت: بس است دیگر! و آیت‌الله خمینی هم گفت: والسلام علیکم و رحمت‌الله و برکاته. یعنی تا این اندازه به هم نزدیک بودند.»

حسین خمینی سال ۱۳۸۲ نیز پس از سفر سال به ایالات متحده خبرساز شد و او در آن سفر با «رضا پهلوی»، پسر «محمدرضا»، آخرین پادشاه پهلوی، نیز دیدار کرد. او همچنین گفته بود: «اگر برای رسيدن به آزادی در ايران، راهی جز مداخله آمريكا نيست، فكر می‌كنم مردم ايران، آنرا قبول ميكنند و من هم آن را قبول مي‌کنم.»

معصومه حائری، همسر مصطفی خمینی که خود فرزند «مرتضی حائری یزدی»، فرزند «عبدالکریم حائری یزدی»، موسس حوزه علمیه قم بود نیز می‌گوید که همسرش با دیگر روحانیان تفاوت داشته و بر خلاف دیگر روحانیان به او نمی‌گفته که پوشیه بیندازد.

او گفته است: «یادم هست یک روز که پوشیه‌ام را روی صورتم نینداخته بودم، یک روحانی دنبالم آمد و گفت پوشیه‌ات را روی صورتت بینداز، اما من اعتنا نکردم و به راهم ادامه دادم، ولی او دست بردار نبود و تا درب منزل مرا تعقیب کرد و به دنبالم آمد و خانه را شناسایی کرد و بعدا قضیه را به حاج آقا مصطفی گفت، اما حاج آقا مصطفی که اصلا به این چیزها اعتقاد نداشت، به جای این که دل به دل او بدهد، چند تا بد و بیراه به او گفت.»

معصومه حائری تاکید کرده که همسرش به او می‌گفته است:« وقتی بیرون می‌آییم، چادر را بردار و روسری به سر کن و خوب و محکم ببند و لباس مناسب بپوش تا راحت باشی و به‌راحتی تردد کنی.»

همسر مصطفی خمینی همچنین گفته که همسرش «شباهتی به آخوندهای دیگر نداشت و مثل آخوندها نعلین نمی‌پوشید و کفش‌هایش از خارج می‌آمد و با این اوصاف زندگی کردن در نجف برای او خیلی سخت بود.»

روایت‌های مربوط به زندگی آیت‌الله خمینی و فرزندان او همواره با سانسور همراه است و از آنان چهره‌ای مقدس ساخته می‌شود. با این حال در میان برخی خاطرات نمونه‌هایی از رفتار خاص آنان نیز بیان می‌شود.

در این میان همسر مصطفی خمینی برخی از رفتارهای متقابل همسرش و آیت‌الله خمینی با یکدیگر را «عجیب و غریب» خوانده است.

In this episode we talk about secret relationships between the heads of government. some eonomic benefits seem to be behind the scene.

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

مطالب مرتبط