افشای یک دستور جنجالی / خامنه ای صدها افغان را برای چه استخدام کرده است ؟

افشای یک دستور جنجالی / خامنه ای صدها افغان را برای چه استخدام کرده است ؟ به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

افشای یک دستور جنجالی / خامنه ای صدها افغان را برای چه استخدام کرده است ؟

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه طرحی را برای تسریع رسیدگی به تقاضانامه ویزای مهاجرت شهروندان افغانستان که برای نیروهای آمریکایی کار کرده اند تصویب کرده است.

طرح مجلس نمایندگان که روز سه شنبه با آرای بالا تصویب شد متقاضیانی که واجد شرایط مهاجرت ویژه هستند را از لزوم انجام معاینات پزشکی معاف می کند.

جیسون کِرو نظامی سابق که زمانی در افغانستان خدمت کرده و اکنون عضو مجلس نمایندگان است از تنظیم کنندگان این طرح است. به گزارش خبرگزاری فرانسه او سه شنبه گفت که این طرح مدت انتظار برای هر متقاضی را یک ماه کوتاه می کند.

دولت آمریکا که تحت فشار بوده است به شهروندان افغانستان که برای نیروهای ائتلافی کار کرده اند کمک کند، هفته پیش گفت قصد دارد هزاران نفر از آنها را پیش از خروج نیروهایش تا ۱۱ سپتامبر از افغانستان بیرون آورد.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه هفته پیش در کاخ سفید گفت: "آنهایی که به ما کمک کردند تنها نخواهند ماند. از آنها مانند هر کس دیگری که جان خود را برای کمک به ما به خطر انداخته‌اند، استقبال می‌شود."

دولت آمریکا می گوید براساس این طرح قرار است "حدود ۵۰ هزار نفر" را به کشورهای دیگر منتقل کند.

مترجمان افغان که سال‌ها با آمریکا در افغانستان کار کرده‌اند پس از خروج سربازان این کشور با انتقام جویی طالبان مواجه هستند.

چندی پیش طالبان با نشر اعلامیه‌ایی از مترجمان و کارکنان محلی نیروهای خارجی خواست که "با اظهار ندامت" می‌توانند در این کشور بمانند.

حدود ۱۸ هزار شهروند افغانستان درخواست ویزای ایالات متحده را داده‌اند، اما روند طولانی صدور ویزا آنها با تأخیر مواجه شده است.

قرار است که آمریکا این افراد را قبل از ماه سپتامبر به کشورهای دیگر منتقل کند تا مراحل درخواست‌های آنها نهایی شود.

رابطه افغانستان و ایران و خامنه ای