این چهره را به خاطر بسپارید : گرداننده مافیای مالی خامنه ای و دست راست رئیسی

مجله ویدیویی بدون سانسور توفیدز، حاوی آخرین اخبار ایران و جهان، ویدیوهای طنز سیاسی و دینی، ویدیوهای افشاگرانه و سکس اسلامی، دوربین مخفی و مطالب بزرگسالان 18+، سرگرمی و فیلم.

جستجوی توفیدز

مطالب مرتبط

این چهره را به خاطر بسپارید : گرداننده مافیای مالی خامنه ای و دست راست رئیسی

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

مخبر دزفولی معاون رئیسی و رئیس ستاد اجرایی فرمان خمینی کیست؟

دارایی‌های خامنه‌ای همواره در هاله‌ای از ابهام قرار داشته است. علی خامنه‌ای تلاش کرده که دارایی‌هایش مخفی بماند و توسط نفراتی از دفتر او اداره شوند که در سایه قرار دارند. این موضوع به جنگ میان جناح‌های حاکمیت هم کشیده شده است. اساتید دانشگاه‌های ایران نیز خواهان شفافیت و پاسخ‌گویی و اصلاحات ساختاری نهادهایی شده‌اند که زیر نظر علی خامنه‌ای است. این موضوع در آمریکا به صورت «لایحه‌ی شفافیت دارایی‌های رهبر ایران» به تصویب نمایندگان کنگره‌ی آمریکا رسید.

برآورد میزان ثروت خامنه‌ای عملاً امری دشوار است، اما اطلاعات درز کرده از درون دستگاه خامنه‌ای بخشی از ثروت او را برملا کرده‌است.

در خصوص دارایی‌های خامنه‌ای سفارت آمریکا در عراق در حساب توییتر رسمی خودش اعلام کرد، ثروت علی خامنه‌ای ۲۰۰ میلیارد دلار است. این سفارت هم‌چنین اعلام کرد چهل سال پس از «حکومت آخوندها» و در زمانی که بسیاری از افراد ملت ایران به دلیل اوضاع اقتصادی ناگوار در زیر خط فقر زندگی می‌کنند، دارایی‌های رهبر ایران به تنهایی ۲۰۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود.[۱]

ثروت پسران و دختران خامنه‌ای میلیاردها دلار برآورد می‌شود که نزد بانک‌های ونزوئلا، انگلیس و سوریه سپرده شده‌اند.[۲]

هم‌چنین خامنه‌ای نظارت بر سازمانی را به نام «ستاد اجرایی فرمان خمینی» بر عهده دارد که میزان دارایی‌های آن «بالغ بر ۹۵ میلیارد دلار» تخمین زده می‌شود.[۳]این میزان دارایی حدود ۴۰ درصد بیش‌تر از صادرات نفتی ایران در سال ۱۳۹۱ بوده است.

اپلیکیشن مویابل سایت

مطالب دیگر